Godzina dla Ziemi z Bajką Pana Kleksa

Godzina dla Ziemi z Bajką Pana Kleksa

 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji katowicka Bajka przygotowała bezpłatne wydarzenie dla rodziców z dziećmi- rodzinne warsztaty ekologiczne online. Uczestnicy na żywo podejmą działania na rzecz ochrony środowiska w ramach akcji „Godzina dla Ziemi z Bajką Pana Kleksa”, która rozpocznie się o godz. 18:00.

75 minut eksperymentów, nauki i zabawy 

Najmłodsi razem z rodzicami i bajkowymi bohaterami będą eksperymentować, a także sprawdzać na czym polega recykling i ucpykling, Podczas transmisji nadadzą drugie życie śmieciom, zbudują przestronne domki dla owadów oraz przygotują eleganckie torby na zakupy lub zabawki ze….starych T-shirtów. Wykorzystają w tym celu rzeczy dostępne w każdym domu, aktywnie uczestnicząc w wydarzeniu. Doktor Paj-Chi-Wo wyjaśni na czym polega poprawna segregacja śmieci, co wbrew pozorom wcale nie jest łatwym zadaniem. Wielki Elektronik przeprowadzi wybuchowe eksperymenty i opowie jak to możliwe, że Amerykanie robią opony z kukurydzy. Czy to pomaga naszej planecie? W trakcie 75 minutowej transmisji uczestnicy dołożą małą cegiełkę do działań na rzecz ochrony środowiska i wspólnie z Prof. Kleksem zadbają o naszą planetę.

Pędzle, nożyczki i zakrętki w ruch

Transmisja bezpłatnych warsztatów ekologicznych odbędzie się w specjalnym wydarzeniu na Facebooku, gdzie znajduje się także krótka lista przedmiotów potrzebnych do aktywnego udziału w spotkaniu. To m.in. stary T-shirt, puszka, papierowe słomki czy farby. Wydarzenie będzie można także śledzić na żywo na profilu FB Bajki Pana Kleksa.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/hPWCBuIAM

 

 

 


Drukuj   E-mail