Kultura

Malownicza Gmina Lipowa zaprasza na swoje święto! W sobotę, 6 sierpnia gwiazdą będzie zespół Happysad, a niedziela upłynie pod znakiem bezpłatnych atrakcji dla dzieci. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Już w najbliższy weekend odbędą się Dni Śliwkowej Gminy Lipowa! W sobotę 6 sierpnia, od godz. 14 przy największym pomniku śliwki w Polsce czeka nas kilka godzin z świetnymi zespołami! Najpierw Grzegorz Tyszkiewicz, prosto z Mazur przyjedzie zagrać najlepsze szanty. Potem czas na lokalne kapele. Na scenie pojawią się zespoły Rumore i Rocker Soul.  Po nich doświadczone w festiwalowych bojach zespoły z Warszawy „Popkultura”, oraz „Muzyka Końca Lata”. Następnie zaprezentuje się Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie,  a na finał gwiazda wieczoru zespół Happysad, który otrzyma Piernikową Płytą z Lipowej.

To już tradycja, że podczas Dni Śliwkowej Gminy Lipowa, gwiazda otrzymuje swoją ostatnią płytę zrobioną z piernika przez szefową KGW Twardorzeczka. Zaraz po koncertach #MalowniczaGminaLipowa zaprasza na dyskotekę.

Kolejny dzień upłynie pod znakiem bezpłatnych atrakcji dla dzieci, wioski rycerskiej i rodzinnego wspólnego szaleństwa.

Podczas Dni Śliwkowej Gminy Lipowa, będzie można obejrzeć wystawę malarską Klubu Seniora z Lipowej, skosztować przysmaków Kół Gospodyń Wiejskich, zapoznać się z działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, czy poznać ciekawych rękodzielników.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

plaaaakt