Kultura

20 lipca 2013r. na terenie amfiteatru  pod Grojcem w Żywcu odbędzie się III edycja festiwalu o nazwie "HIP-HOP NA ŻYWCA".

Formuła festiwalu łączy w sobie koncerty czołowych polskich wykonawców sceny rap, oraz atrakcje towarzyszące w postaci zawodów bmx & skate, turnieju breakdance, turnieju koszykówki ulicznej, czy też graffiti & street art jam. Poprzednie edycje okazały się sporym regionalnym i nie tylko sukcesem. W roku 2011 w wydarzeniu wzięło udział ok. 4.500 uczestników, natomiast w zeszłym roku na terenie festiwalu udało się zgromadzid ok. 7.000 osób. Wśród wykonawców, którzy odwiedzili naszą imprezę byli m.in. Pezet/Małolat, Molesta Ewenement, Eldo, Ten Typ Mes, VNM, Pyskaty, Te-Tris, Bisz, Pih oraz Chada.

hip hop

Chwalona organizacja, ciekawi wykonawcy reprezentujący różne style, wakacyjny termin, a także klimat miejsca w którym festiwal się odbywa (góry i rzeka) sprawiły, że poprzednie dwie edycje odbiły się szerokim echem w środowisku hip-hop’owym. Podczas tegorocznej edycji na scenie festiwalowej wystąpią:

 Sokół i Marysia Starosta / Włodi / Dj B

 DonGURALEsko

 Łona, Webber & The Pimps

 Małpa

 Zeus

 W.E.N.A. / DJ IKE

 Mielzky

 The Pryzmats

 całości poprowadzi Proceente

"Od 2011r. marka festiwalu jest co raz bardziej rozpoznawalna, poprzez podnoszoną jakości imprezy rośnie jej prestiż, ale również apetyty uczestników. Mamy aspiracje aby rozwinąć festiwal i być może w przyszłości spróbować rozszerzyć go o 1/2 dni – są ku temu przede wszystkim możliwości logistyczne. Myślimy, że przy pomocy miasta i sponsorów "Hip-Hop Na Żywca" może zapisać się tłustym drukiem na mapie polskich festiwali muzycznych" - jak zaznaczają organizatorzy.


hipZdjęcia: Organizatorzy Hip Hop na Żywca