Kultura

Na żywieckim rynku oraz w parku odbędzie się I Turniej Rycerski o Skarb Skrzyńskich, który będzie miał miejsce w Żywcu już wkrótce - 24/25 lipca.

Organizatorem turnieju jest Miejskie Centrum Kultury w Żywcu, Zamek Żywiecki, bractwo rycerskie Chorągiew Żywiecka oraz Husycka Kompania Najemna. Honorowym patronem wydarzenia jest burmistrz miasta Żywiec.Turniej odbywał się będzie równocześnie w dwóch miejscach: na rynku oraz w parku. Będzie można podziwiać rycerzy podczas ich zmagań, nadobne damy oraz ich dwór, ponadto w planie są również stanowiska kramarzy i rzemieślników na rynku oraz obozowisko średniowieczne na terenie parku. Już w piątek poprzedzający imprezę będzie rozstawiane obozowisko dając przy tym okazję wszystkim zainteresowanym do przyjrzenia się a nawet porozmawiania z rekonstruktorami. W sobotę i niedzielę zapraszamy do obejrzenia zaplanowanych atrakcji.

Warto wspomnieć o wspierających to wydarzenie: Urząd Miasta , TrakpolSp. z o.o. (drzewo), Dawid Widuch z rodziną (wykonanie szranek),Tomasz Kuliński (nagroda rzeczowa dla walczących), Mirosław Markowski z Bytomia (nagroda pieniężna dla walczących), Pracownia Pokraka (nagroda rzeczowa), Wanda Nowak - "Krawiectwo na wiek nie patrzy" (nagroda rzeczowa dla konkurujących dam) , Skrzynia Rozmaitości (nagrody rzeczowe dla konkurujących dam). Lista ta stale się powiększa. Zapowiada się ciekawe widowisko, jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Oprac. GK

Źródło: informacja prasowa