Kultura

14 stycznia 2018 roku w kościele parafialnym pw. Św. Floriana w Żywcu - Zabłociu, po Mszy Św, o godz. 18:00 odbędzie się wspólne kolędowanie z zespołem Chwila!

Zespół Chwila tworzy kreatywne połączenie wielu gatunków muzycznych na bazie utworów kolędowych i pastorałek beskidzkich. Wszyscy muzycy pochodzą z Beskidów i współpracują ze sobą od wielu lat, grając w różnych, uznawanych projektach muzycznych (Kapela PoPieronie, Bacoofka, Lunatyp, Psio Crew, Chór Harmonia), a także solowych. Profesjonalnie i subtelnie opracowany materiał spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem przez słuchaczy podczas koncertów oraz oddaje niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Głównym celem projektu było stworzenie oryginalnych opracowań do tradycyjnych kolęd i pastorałek. Mimo szerokich inspiracji, twórczość ta nie zatraciła tradycyjnego - ponadczasowego charakteru.

Zespół ma na koncie wydaną płytę CD, której nagrania dokonano w 2015 r. Wszystkie utwory zawarte na krążku są oryginalnie zaaranżowane przez członków zespołu.

W 2017 r. zespół nagrał pastorałkę "Pastuszkowie bracia mili".

Dotychczas dźwięki zespołu zabrzmiały m.in. w:
- Bazylice Mniejszej, p.w. Nawiedzenia N.M.P. w Bielsku - Białej, Hałcnowie;
- Parafii p.w. Opatrzności Bożej w Jaworzu;
- Parafii p.w. Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim;
- Domu Kultury w Wapienicy, Bielsku - Białej-

- Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wieprzu k. Żywca.

Skład zespołu:
Karola Prochot - wokal
Konrad Sadlik - wokal, instrumenty perkusyjne
Wojtek Maciejowski - skrzypce
Kuba Waluś - akordeon
Tymoteusz Tomala - fortepian
Maciej Ormaniec - wokal, kontrabas, gitara basowa