Kultura

Wybuchowa mieszanka artystyczna, czyli Katarzyna Nosowska i O.S.T.R. a do tego Michał Urbaniak, Natu Kozmic Blues, Kim Nowak, Lao Che, Pink Freud, Hey, Kapela ze Wsi Warszawa oraz wielu innych. To początek listy doskonałych muzyków biorących udział w trasie koncertowej Męskie Granie 2013, której wyłącznym sponsorem jest marka Żywiec.

 Udział w projekcie doskonałych twórców od zawsze jest wyróżnikiem Męskiego Grania. Występujący na scenie artyści to zawsze osoby pełne pasji, poszukujące nowych rozwiązań, chętnie eksperymentujące i odważnie przekraczające granice. Swoją twórczością przecierają nowe szklaki. Tym, czym wydarzenie w tym roku zaskoczy publiczność, są występy duetów łączących odmienne style. Na koncercie w Krakowie usłyszymy, jak wybuchową mieszankę zaserwują O.S.T.R. i Michał Urbaniak – klasyk światowego jazzu oraz Katarzyna Nosowska i Natalia Przybysz z projektem Natu Kozmic Blues, która w fenomenalny sposób przywraca ducha lat 60. To nie jedyne niespodzianki, a spotkań będzie jeszcze więcej.

 Twórcze napięcie gwarantują także pozostali artyści, którzy wystąpią podczas tegorocznej trasy koncertowej. Zabrzmi brudny rock w wykonaniu formacji Kim Nowak, folk grany przez Kapelę ze Wsi Warszawa oraz energetyczny punk jazz serwowany przez Pink Freud. Zagrają nieznoszący powtarzalności Lao Che, niekonwencjonalne 2Cresky wspólnie z Łukaszem Lachem – wokalistą L.Stadt, przeszywający Marek Dyjak oraz legenda polskiego rocka – Hey, który wystąpi w specjalnie przygotowanych dla festiwalu big bandowych aranżacjach. Wszyscy wymienieni twórcy wystąpią 13 lipca podczas pierwszego koncertu w Krakowie pod hotelem Forum. W wyniku głosowania w konkursie Nowe Męskie Granie na koncercie wystąpi grupa Maja Olenderek Ensemble.

 „Doświadczenie lat ubiegłych pokazuje, że odwaga i nieprzewidywalność przynoszą doskonałe efekty. W tym roku Męskie Granie idzie jeszcze dalej. Tylko tutaj możliwe jest zderzanie ze sobą tak znakomitych muzyków. Jaki jest efekt łączenia ognia z wodą, będzie można się przekonać już wkrótce na koncertach” – zapowiada Marcin Filipiak, kierownik marki Żywiec.

 Znamy już pierwszych muzyków, którzy wystąpią w Męskim Graniu 2013. Pozostałych zaprezentujemy już wkrótce.

 Bilety do nabycia na www.meskiegranie.pl, ebilet.pl oraz w salonach Empik.

 Wyłącznym sponsorem Męskiego Grania 2013 jest marka Żywiec.

 Tego lata Męskie Granie zabrzmi w następujących miastach:

 Kraków, Hotel Forum – 13 lipca

Chorzów, Sztygarka – 20 lipca

Wrocław, Kępa Mieszczańska – 27 lipca

Gdańsk, Stocznia, Klub B90 – 3 sierpnia

Poznań, Stara Gazownia – 10 sierpnia

Warszawa, Fort Bema – 17 sierpnia

Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem – 31 sierpnia

 Więcej o Męskim Graniu na Męskie Granie 2013 Nosowska i O.S.T.R 3'