Kultura

Już 16 maja 2013 roku żywiecka ziemia zadrży od rockowych dźwięków! Na jednej scenie wystąpią dobrze znane żywieckiej publiczności kapele - Cinemon oraz Terapia. Cinemon podbił serca słuchaczy wygrywając Browar Rock Festiwal, a Terapia zjednała sobie serca mieszkańców Żywca licznymi występami. O tym, że będzie to wydarzenie tygodnia, miesiąca, a może nawet roku nie trzeba zapewniać...więc zapomnij o wymówkach i zacznij swój weekend już w czwartek ! Podwójnie Rock n’ Rollowy start weekendu w Żywieckiej Szufladzie za jedyne 8 zł.

TERAPIA istnieje on od 2006 r. i od wydania swojej drugiej płyty SŁOŃ W SKŁADZIE PORCELANY w 2009 r. prezentują niezmiennie swoje awangardowo rock'n'rollowe brzmienie i imprezową energię. Wygrali takie festiwale jak GWAROCK 2009 czy REMONT FEST 2010. Jeżeli ktoś z Was lubi Queens of The Stone Age, Arctic Monkeys, Franz Ferdinand czy Radiohead musi zobaczyć tych chłopaków w akcji. Podobnej kapeli w tym rejonie kraju nie ma. Obecnie zespół promuje wydany w styczniu singiel którego można posłuchać na ich profilu Facebook.

Skład:

Szymon Wyrembak - wokal,gitara

Bartosz Bajor - gitara

Jarek Gacek - bass, wokal

Przemek Osiewicz - perkusja

- nowy

singiel REGULAMIN!

- teledysk do kawałka Ulice Miasta

www.facebook.com/zespol.Terapia

terapia.muzzo.pl

Cinemon to krakowska formacja, która od czasów pierwszego wydawnictwa przeszła „skomplikowaną drogę do prostoty”. Po niemal 6 latach działalności trio porzuciło floydowskie, ilustracyjne, postrockowe klimaty, na rzecz szczerego rock’n’rolla.

Ostateczne pożegnanie wcześniejszych dokonań zespołu stanowiło wydanie EP-ki Three Days EP. Zaprezentowany światu w styczniu 2012 roku minimalistyczny, sześcioutworowy krążek wyznaczył swoistą granicę między dawną, a aktualną ścieżką obraną przez zespół.

Aktualnie Cinemon odkrywając swoim materiałem na nowo muzykę lat 70, romansując z White’m czy norweskim BigBang idzie jak burza do przodu.

Po zwycięstwach na letnio-wiosennych przeglądach muzycznych z Antyfestem na czele (występ na Sonisphere przed Metallicą) Cinemon wyruszył w jesienno-zimową trasę koncertową obejmującą 17 miast zarówno w Polsce jak i za granicą.

W grudniu zespół zawiesił działalność koncertową, by wraz z nowym rokiem rozpocząć pracę nad kolejną płytą. W czasie kiedy materiał przechodzi fazę produkcji zespół powraca do swojego żywiołu – występów live.

www.cinemon.pl

www.facebook.com/cinemonpl

cinemon