Kultura

W Niedzielę 29 września o godzinie 16;30 w parafii św. Floriana w Żywcu odbędzie się kolejny koncert organowy, podczas którego będą zbierane ofiary na remont generalny  organów, które potrzebują coraz większej pielęgnacji. Przed wakacyjną przerwą miliśmy okazje wysłuchania koncertu w wykonaniu Szczepana Cieślaka z Akademii Muzycznej w Katowicach. Na najbliższym koncercie bedziemy mieli możliwość wysłuchania Michała Duźniaka - absolwenta tejże Akademii. Podczas koncertu Pan Michał zagra dla nas utwory z epoki Baroku oraz Romantyzmu. W Finale usłyszymy improwizację na temat wybranej pieśni.

Michał Duźniak - umiejętności w zakresie gry na organach doskonalił w PSM II Stopnia w Rybniku w klasie organów Elżbiety Włosek-Żurawieckiej. Uczelnię tą  ukończył z wyróżnieniem. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego, prowadzony przez prof. Juliana Gembalskiego i adt. dr. hab. Witolda Zabornego. Brał udział w kursach mistrzowskich m.in. u prof. Aude Heurtematte, prof. Bruno Oberhammer, prof. Marka Toporowskiego, prof. Juliana Gembalskiego, prof. Jean Luc Perrot, prof. Jaroslava Tumy. W 2012 roku zdobył wyróżnienie podczas I Konkursu Organowego w Katowicach na organach w stylu północnoniemieckiego i francuskiego baroku. Czynnie angażuje się w życie koncertowe kraju, udzielając się jako solista oraz jako kameralista. Współpracował z dyrygentami: Rupertem Huberem, Szymonem Bywalcem, Paulem Esswoodem. Podczas koncertów dużą uwagę poświęca sztuce improwizacji organowej. Jest współpracownikiem Studium Dokształcania Organistów przy Kurii Metropolitalnej w Katowicach.


koncert

PROGRAM:

1. J. S. Bach (1685-1750)  Preludium i fuga D-dur BWV 532

2. J. S. Bach (1685-1750) Chorał An Wasserflüssen Babylon BWV 653

3. Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)  I Sonata f-moll op. 65

4. Louis Vierne (1870-1937)  II Symfonia e-moll op. 20 - cz. I Allegro

5. Olivier Messiaen (1908-1992)  L`Ascenssion - cz. III Transports de joie d`une ame devant la gloire du Christ qui est la sienne

6. improwizacja

Zapraszamy