Kultura

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Żabnicy wzięła udział w Literackiej Grze Terenowej. Motywem przewodnim był „Mały Książę” autorstwa A. de Saint-Exupery'ego.

Zabawę rozpoczęliśmy przy bibliotece i stamtąd wyruszyliśmy w trasę. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny i zgodnie z otrzymanymi mapami zdobywali kolejne punkty oraz wykonywali zadania. Było bardzo ciekawie.

Młodzież stworzyła schematyczne plakaty prezentujące planety, które odwiedził Mały Książę. Kolejnym wyzwaniem była podróż tyrolką, ale nie było zbyt prosto, bo trzeba było na metę dostarczyć kubek z wodą i uważać, by w czasie jazdy nie rozlać zawartości. Wiele śmiechu było przy odmienianiu przez przypadki słowa „książę”. Nie zabrakło także zagadki matematycznej czy tworzenia rysunków kredą. Wśród zadań znalazły się także krzyżówka i quiz wiedzy. Na zakończenie uczestnicy redagowali list do Róży, w którym Mały Książę opisywał, co ciekawego zobaczył, odwiedzając Żabnicę.

Gra terenowa była świetną okazją, by przypomnieć sobie perypetię Małego Księcia w bardzo przyjemny sposób. Bardzo dziękujemy paniom nauczycielkom oraz uczniom klasy VIII za przyjęcie zaproszenia do wspólnej zabawy.