Kultura

Karolina Urbaniec to uczennica ZSO im. Władysława Jagieły w Łodygowicach. W zeszłym roku wydała swój debiutancki utwór pt. "Wybrana przez księżyc". 

Powieść została napisana przez Karolinę gdy miała 13 lat i dzięki wsparciu rodziców opublikowała ją w 2017 roku w wydawnictwie Novae Res. 

Akcja powieści toczy się w Łodygowicach. Bohaterami są uczniowie ZSO im. Władysława Jagiełły. W powieści posiadają oni nadprzyrodzone moce. 

Jak możemy przeczytać z opisu książki:

Lekko zwariowana Iga, piękna i ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem chłopaków Julka, mądry i odpowiedzialny Patryk, wysportowany Kacper, zabawny Filip i główna bohaterka Kasia, która jako jedyna nie obchodziła jeszcze swoich szesnastych urodzin – wydawałoby się, że to grupa typowych nastolatków. Łączy ich jednak wspólna tajemnica oraz misja do spełnienia. Przyjaciele stopniowo odkrywają drzemiące w nich możliwości i uczą się z nich korzystać. A wszystko zaczyna się pewnego dnia, gdy pod nieobecność rodziców Julki nastolatki postanawiają zorganizować imprezę, podczas której w tajemniczych okolicznościach znika Patryk...

Karolina obecnie pracuje nad drugą częścią powieści. Docelowo planuje wydać trzy tomy. 

Zdjęcie: A. Duraj-Micor (lodygowice.pl)