Kultura
 
21 lipca 2024 r. w Węgierskiej Górce będziemy celebrować święto muzyki ludowej i lokalnego folkloru. Zapraszamy na wyjątkowy, niepowtarzalny Międzynarodowy Konkurs Heligonistów!

 Wydarzenie będzie okazją nie tylko do promocji tradycyjnego instrumentu ludowego, jakim jest heligonka, ale także świetnym sposobem na ukazanie bogactwa kulturowego regionu. Prócz zaplanowanych przesłuchań konkursowych, dla zgromadzonej publiczności zorganizowane zostaną liczne atrakcje. Na scenie zaprezentują się zespoły regionalne, kapele góralskie. Wyeksponowany zostanie nie tylko dorobek muzyczny i artystyczny, ale także twórczość ludowa i lokalne rękodzieło. Dodatkowo podczas imprezy zostaną także zaprezentowane walory kuchni regionalnej. Wierzymy, że ta dodatkowa oprawa uatrakcyjni imprezę i sprawi, że będzie ona ciekawym wydarzeniem dla całych rodzin i dla osób w każdym wieku.

Koniecznie musicie być z nami! Szczegóły dotyczące wydarzenia podamy już wkrótce!
Działanie realizowane w ramach projektu: “Brzmienie tradycji - Międzynarodowy Konkurs Heligonistów”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024.
W projekcie zaplanowano organizację 4 spotkań warsztatowo-pokazowych (przed konkursem), pozwolą one zaprezentować instrument - budowę, grę, znaczenie w tradycji lokalnej.