Kultura

W czwartek, 20 sierpnia, o godz. 18, zapraszamy na profil facebookowym Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, gdzie odbędzie się spotkanie z Jakubem Bindą - pasjonatą, który "od zawsze", jak mówi, interesował się roślinami…. głównie mięsożernymi.


Uczestnicy spotkania poznają świat roślin owadożernych – środowisko, w jakim występują, poszczególne rodzaje roślin, m.in. polskie rośliny mięsożerne. Porozmawiamy także o ich ochronie w środowisku naturalnym. Wszystkie omawiane okazy zostaną pokazane podczas streamingu.
Jakub Binda mieszka oraz pochodzi z Lipowej, ma 18 lat i roślinami zajmuje się od dawna, z czego mięsożernymi od 6 lat. Zaczęło się jak to często bywa niewinnie, od jednej ledwo żywej muchołówki zakupionej w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu ;) W tych roślinach najbardziej fascynuje go inność, łamią one konwenans nieruchomego elementu krajobrazu służącego jako danie dla owadów i innych zwierząt. Interesuje się naukami przyrodniczymi, w szczególności biologią.
Poza światem naukowym zajmuje się niszowym sportem jakim jest grotołażenie. Jest członkiem Speleoklubu Bielsko-Biała, posiada uprawnienia Taternika Jaskiniowego