Kultura

Tegoroczna edycja trasy koncertowej Męskie Granie, której wyłącznym sponsorem jest marka Żywiec, zapewni słuchaczom prawdziwą muzyczną ucztę. Wydarzenie poprowadzi aż dwóch dyrektorów artystycznych – Katarzyna Nosowska i O.S.T.R. Wspólnie udowodnią, że projekt nieustannie się rozwija i wciąż ma apetyt na świetną muzykę pełną twórczego napięcia.

 Twórcze napięcie

 Eksperymenty słowne, wokalne i stylistyczne, niezależność i konsekwencja, poszukiwanie nowych tematów i brzmień to wszystko, co cechuje twórczość Katarzyny Nosowskiej. Żonglerka znaczeniami, bezkompromisowa szczerość, wyostrzony zmysł obserwacji, kreatywność muzyka i producenta są znakiem rozpoznawczym O.S.T.R. O tym, co powstanie z połączenia dwóch wybitnych osobowości, będzie mogła się przekonać publiczność Męskiego Grania 2013.

 „Bywa, że z pozornie mało spójnych składników powstaje szalenie interesujący dla kubków smakowych koktajl. Tak widzę mieszankę Ostrego i Nosowskiej. To prawdziwe porozumienie poza stylami, dowód na istnienie płaszczyzny wrażliwości i pasji, na której spotkać może się każdy, z każdym. Adam jest dla mnie dodatkowych źródłem zasilania” – tak o współpracy z O.S.T.R wypowiada się Katarzyna Nosowska.

Męskie Granie 2013 Nosowska i O.S.T.R 3'

 O swojej roli w wydarzeniu tak powiedział O.S.T.R: "Mianowanie mnie na dyrektora artystycznego Męskiego Grania 2013 jest niespodziewanie wielkim zaskoczeniem, traktuję to jako wyróżnienie. Najważniejsza jest dla mnie miłość do muzyki oraz możliwość współpracy z ludźmi, którzy podchodzą do niej ambitnie. Człowiek uczy się całe życie, a współpraca z takimi muzykami poszerza zasób wiedzy."

 „Mamy dwóch wyjątkowych dyrektorów artystycznych i powstałą z synergii ich wzajemnych inspiracji jedną wizję tegorocznej edycji. Fani muzyki z pewnością mogą się spodziewać rzeczy wyjątkowych, które zrodziły się z tej niecodziennej kolaboracji” – powiedział Marcin Filipiak, kierownik marki Żywiec.

Jutro jest dziś

  Nowa dyrekcja artystyczna zadebiutowała w swojej roli na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. W czasie programu nadawanego na żywo z Browaru Arcyksiążęcego w Żywcu zaprezentowany został singiel „Jutro jest dziś” promujący tegoroczną trasę koncertową. Utwór jest przedsmakiem tego, co dziać się będzie na scenie w siedmiu polskich miastach. Jest w nim duża dawka motywującej do działania pozytywnej energii, artystyczna brawura i szczypta muzycznego szaleństwa. Autorami muzyki do utworu są Paweł Krawczyk i Katarzyna Nosowska, która wspólnie z O.S.T.R. napisała także tekst piosenki. Za produkcję odpowiadali Paweł Krawczyk i Andrzej Smolik.

 Nie tylko muzyka

 Męskie Granie to więcej niż muzyka. Aby dać publiczności wyjątkowy spektakl, organizatorzy postawili na rozbudowanie strony multimedialnej projektu. Powołano funkcję dyrektora artystycznego oświetlenia oraz efektów multimedialnych. Został nim Paweł „Spider” Pająk – projektant i realizator, twórca sztuk wizualnych.

 W wydarzeniu biorą udział także doskonali projektanci. Prace nad kolekcją ubrań Męskiego Grania autorstwa zespołu studia Veryniceworks koordynowała Martyna Czerwińska. Marek Mielnicki nadzorował natomiast tworzenie przez Boxme Steel Tailors strefy Żywca powstałej na bazie designerskich kontenerów.

 Jak co roku, wszystkie koncerty odbędą się w wyjątkowych przestrzeniach. Ich historyczny charakter połączono z nowoczesnym designem dedykowanych stref doświadczania marki oraz innowacyjnymi rozwiązaniami świetlnymi.

 Najważniejsze postaci Męskiego Grania 2013 już znamy. Informacje o tym, kto pojawi się na scenie obok Katarzyny Nosowskiej oraz O.S.T.R zostaną przedstawione już wkrótce.

Męskie Granie 2013 Nosowska i O.S.T.R. 2

 Bilety już od dzisiaj można nabyć na stronie meskiegrani.pl, ebilet.pl oraz w salonach Empik.

 Tego lata Męskie Granie zabrzmi w następujących miastach:

Kraków – 13 lipca

Chorzów – 20 lipca

Wrocław – 27 lipca

Gdańsk – 3 sierpnia

Poznań – 10 sierpnia

Warszawa – 17 sierpnia

Żywiec – 31 sierpnia

Więcej o Męskim Graniu na www.meskiegranie.pl