Kultura

Załoga Stara 266 „Pilsko” z Żywca będzie uczestniczyć w wydarzeniu „Legenda Stara” w Starachowicach! - 9. edycji zlotu pojazdów zabytkowych.

Skład załogi: Witold Mojżeszek, Ryszard Błachut, Marek Błachut, Dariusz Błachut, Zdzisław Jasek, Józef Glos Mirosław Czarnota.

Bedzie możliwość obejrzenia Stara od piątku do niedzieli podczas wydarzenia

 

Star został przerobiony na kampera, jest z 1984 r.  Pierwsze kilkanaście lat służył w wojsku, następnie zmieniona została karoseria i służył w straży pożarnej.

Pierwszy raz w prywatnych rękach, służył jako pług śnieżny od 2020 r. Od września 2021 r. jest w posiadaniu ekipy Pilsko Żywiec.

Przeróbka Stara 266 z wersji „pług śnieżny” do wersji kamper trwała cały rok. Pierwszy testowy wyjazd odbył się w połowie 2022 –  był to krótki wyjazd w Polskę.

Końcem wakacji 2022 pojechał „prawie” bezawaryjnie do Albanii na kultową imprezę „Złombol”.

Wyposażenie:

- Szoferka połączona z całym tyłem w jedność z możliwością przechodzenia, gdzie ma miejsce kierowca z pilotem z pełnym wyposażeniem audio, video, nawigacyjnym (silnik oczywiście miedzy nimi)

- Przedział pasażerki z wieloosobową kanapą obróconą tyłem do jazdy.

- Przedział kuchenny ze stołem biesiadnym, który w kilka ruchów przekształca się w aneks kuchenny wyposażony w zlewozmywak, kuchenkę gazową i lodówkę czynną cały czas podczas jazdy.

- Za stołem biesiadnym druga wieloosobowa kanapa a za nią mała garderoba gdzie każdy z podróżnych ma swoje osobne małe prywatne miejsce na bagaż i rzeczy.

- Garderoba graniczy z częścią sypialną gdzie załoga ma swoje jednoosobowe łóżka o wymiarach 200x80.

- Na samym końcu przedziału pasażerskiego znajduje się mała łazienka z prysznicem, umywalką i pełnowymiarową toaletą.

- 9 miejsc do spania, każde wygodne i dające odpocząć całej załodze po trudach podróży.

- Na zewnątrz z przodu znajduje się platforma do spania dla jednej osoby i uchwyt na rower.

- Na uwagę zasługuje też tył Stara 266, gdzie znajduje się 230 litrowy zbiornik na czystą wodę, która dociera do łazienki i kuchni, zewnętrzny stół biesiadny, na stałe zamontowany grill, zewnętrzny prysznic i pod spodem zbiornik na wodę brudną.