Kultura

Sentymentalni, poruszający do głębi – o kim mowa ? 14 sierpnia o godzinie 19:30 dzięki zaproszeniu Kawiarni Wiedeńskiej w Żywcu, wystąpi zespół Sonbird.

Już w najbliższym weekend w niedziele o godzinie 19:30 Kawiarnia Wiedeńska mająca swoją siedzibę na ul. Zamkowej 2 w Żywcu, organizuje występ zespołu Sonbird. Po ostatniej premierze swojego debiutanckiego singla o nazwie „Ląd” promującego debiutancką Epkę „Wspomnienie z poprzedniego życia”. Coraz większa grupa miłośników muzyki z Żywca zadaje sobie pytanie - kim są ci utalentowani chłopacy i dlaczego warto wybrać się na ich występ ?

Zespół Sonbird powstał z inicjatywy Kamila Worka, Maćka Pępka oraz Maćka Hubczaka. Jednym z przełomowych momentów dla zespołu, było opuszczenie go przez dotychczasowego wokalistę Maćka Pępka. Jego miejsce zastąpił Dawid Mędrzak znany już wcześniej fanom lokalnego rynku z występów w zespole After The Sound. Ostatnim członkiem wchodzącym w skład zespołu został Tomasz Kurowski – basista. Po skompletowaniu składu od kwietnia tego roku sytuacja w zespole się ustabilizowała, co wpływa na ich dzisiejszą twórczość. Jak sami mówią - swoje inspiracje muzyczne opierają głównie na Indie Rocku, chociaż szufladkowanie nie wchodzi tutaj w grę. Zespoły takie jak King of Leon, Coldplay, czy takie sławy jak Keaton Henson, Damien Rice stanowią również wzorce dla tego pełnego marzeń i ambicji zespołu. Głównymi tematami, z których czerpią wzorce, są przede wszystkim kwestie związane z miłością, ludźmi. Można tutaj także odnaleźć wiele nawiązań do ich osobistych wydarzeń z życia, co doskonale oddaję sentymentalny, a zarazem głęboki w przekazie styl ich twórczości. Teksty są fantastyczne i nie odnajdziemy w nich taniej komercji.

Dla osób, które chcą przesłuchać ich repertuar oraz poznać bliżej styl muzyczny, obecność jest obowiązkowa ! Koncert oprócz wybornego spektaklu na którym zaprezentowany zostanie cały ich materiał, ma na celu niesienie pomocy innym przy wykorzystaniu muzyki. To będzie także, dobra okazja do zaprezentowania ich debiutanckiego przeboju, który coraz częściej znajduje swoje miejsce na playlistach osób z Żywca i okolic. Najważniejszą kwestią dla zespołu jest chęć rozwoju, grania koncertów i nagrywania dalszych materiałów. Nie zapominajmy także o przygotowanych atrakcjach dla przybywających gości, a to wszystko już niebawem , warto więc już rezerwować stoliki.

Autor: Dawid Bąk

Zdjęcia: Adam Słomiński