Samorządowy czytają dzieciom w Węgierskiej Górce

Samorządowy czytają dzieciom w Węgierskiej Górce

Czy bycie grzecznym jest łatwe? Okazuje się, że wcale nie jest to takie proste… Opowieść Nele Moost „Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe” była tematem przewodnim spotkania „Samorządowcy czytają dzieciom”, które odbyło się w bibliotece w Ciścu. Bibliotekarki z naszej gminy po raz kolejny podjęły się wyzwania, jakim jest zorganizowanie tego wydarzenia.

Do tegorocznej akcji przyłączyli się: Marian Kurowski – zastępca wójta gminy Węgierska Górka, Sabina Tomiczek – sekretarz gminy Węgierska Górka, Magdalena Ganczarska – kierownik  GOPS-u, radni: Jan Jurasz, Szymon Iwanow oraz Danuta Pawlus – emerytowana kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Węgierska Górka. Zaproszenie przyjęły dzieci z Przedszkola nr 1 i 2 w Ciścu.

To było bardzo miłe przedpołudnie, wspólne czytanie było wspaniałą przygodą – doskonale bawili się nie tylko najmłodsi, ale także samorządowcy. Dzieci zostały obdarowane słodkościami oraz pamiątkowymi naklejkami. Miały także okazję uczestnictwa w warsztatach plastycznych.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej czytelniczej podróży. Składamy wyrazy wdzięczności za okazane wsparcie dla przedsięwzięcia, którego celem jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom i wspólnym działaniom uda się nam zaszczepić w dzieciach miłość do książek - informuje Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka.