Kultura

Szóste wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę, 10 października 2020 r. pod hasłem „Klimat na czytanie”. Co można rozumieć pod tym hasłem?

- Dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;
- Wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej zaprasza na 3 wyjątkowe wydarzenia, na które właśnie wystartowały zapisy.
Zapraszamy w sobotę 10.10.2020r !
- godz. 15:00 – projekcja filmu "Jakub, Mimmi i gadające psy", 2019 w reż. Edmundsa Jansona
* 70-minutowa animacja oparta na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce)
* nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019
* opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę
Gdzie? Miejsce Aktywności Społecznej w Lipowej (sala OSP, ul. Lipowska 2)
- godz. 17:00 – interaktywne spotkanie rodzinne z Danielem Urbaniakiem „Tajemniczy świat sów. Sowy w mieście”
Daniel Urbaniak od lat troszczy się o ptaki, w szczególności sowy. W Nowym Targu prowadzi pogotowie niosące pomoc wszelkim pierzastym stworzeniom. Jego pasja zainspirowała go do stworzenia pierwszego Uszatego Szlaku Turystycznego, czyli miejsca, po którym oprowadza wycieczki opowiadając o życiu sów.
Gdzie? Miejsce Aktywności Społecznej w Lipowej (sala OSP, ul. Lipowska 2)
- godz. 21:00 – warsztaty dla dzieci i młodzieży „Ekologiczna torba na książki”
Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na zajęciach uczestnicy ozdobią bawełniane torby na książki pastelami do tkanin. Na uczestników czekają upominki.
Gdzie? Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej (ul. Wiejska 44).

Wstęp Bezpłatny. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy: w siedzibie biblioteki, tel. (33) 867 16 74, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., facebook.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.