Kultura

Descendants Pub na ulicy Dworcowej nie stygnie! Każdy kolejny weekend przynosi coraz to lepsze wydarzenia w tym miejscu. Już w najbliższą sobotę - 8 marca od godziny 19 w "Spadkobiercach" będzie się działo, ponieważ zagrają trzy nietuzinkowe zespoły - Pieniądze, ANTIcuerpo oraz Hard Case.

hard case żywiec

Pieniądze to skład skupiający mieszkańców z kilku miast w województwie śląskim - Dąbrowy Górniczej, Katowic, Sosnowca i Cieszyna.

ANTIcuerpo to polska grupa rockowa, która powstała w Bielsku. Obecnie występuje jako kwartet, sporadycznie jako trio. Trzon grupy stanowią gitarzysta Żuku, perkusista Mały oraz basista Placek, wspierani przez kilkukrotnie zmienianych wokalistów. Od 2012 za teksty i wokal odpowiedzialny jest Karol. Początki zespołu sięgają 2005 roku, kiedy w wyniku zawirowań personalnych rozpada się grupa CRIMSON EYE. Trzech muzyków tamtego składu (git/dr/voc) kontynuuje granie pod nową nazwą - ANTIcuerpo. W tym czasie zespół jest wspierany wokalnie przez Miłosza, występującego później w cieszyńskim AD/HD. Muzyka grupy początkowo określana była jako hard&heavy z czasem jednak uległa zmianom, stała się nieprzewidywalna, często improwizowana co nie pozwala jednoznacznie jej sprecyzować. Podobnie wygląda sprawa koncertów, które - jak podkreślają członkowie zespołu - są muzycznym performance'm. Pewne jest jednak, że grupa czerpie z bogatej tradycji ciężkiego, gitarowego grania. ANTIcuerpo zarejestrowało kilka nagrań demo. Aktualnie nagrywa własnym sumptem nowy materiał.

Hard Case natomiast to zespół instrumentalny, który powstał w styczniu 2010 roku. Nazwa Hard Case ma swoje korzenie w języku angielskim i oznacza trudny przypadek/ciężką sprawę, a przede wszystkim nawiązuje do improwizacji, która od początku towarzyszyła muzykom nie tylko w muzyce, ale i w życiu. Jak mówią członkowie Hard Case - "nasza muzyka to burzliwa fala kompozycji, mieszanych stylów oraz wszelkiego rodzaju brzmień począwszy od rocka poprzez funky i bluesa. Zagraliśmy kilka koncertów m.in. w Sosnowcu, Andrychowie, Bielsku, i Żywcu".

Koncert odbędzie się 8 marca o godzinie 19 a wstęp kosztuje 5 zł. Oczywiście w Klubie Descendants naprzeciw dworca PKP.