Kultura

Literacka lokomotywa w Węgierskiej Górca powoli zbliża się do stacji końcowej. Organizatorzy zapraszają na podsumowanie projektu „Literacka lokomotywa – promocja czytelnictwa poprzez warsztaty edukacyjne i niecodzienne spotkania z literaturą”.

Już 12 grudnia 2023 o godzinie 13:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Węgierskiej Górce spotkamy się z Pawłem Gołuchem – pisarzem literatury dziecięcej. To autor kilkudziesięciu wierszy dla dzieci, tekstów piosenek oraz dowcipnych, a zarazem prezentujących szlachetne wartości wierszowanych książek z serii „Smocze kroniki” („Smocze jajo”, „Smoczy kamień” i „Smoczy autor”).

Spotkanie z Panem Pawłem ma na celu zachęcić dzieci do czytania książek, a przy okazji w humorystyczny i przystępny sposób przekazać nieco wiedzy odnośnie poezji dziecięcej (rymy, strofy, wersy, sylaby, morał). Dzieci dowiedzą się, jak powstaje książka i kto nad nią pracuje, a nawet poznają anegdoty o słynnych polskich poetach dziecięcych.

Działanie realizowane w ramach projektu „Literacka lokomotywa – promocja czytelnictwa poprzez warsztaty edukacyjne i niecodzienne spotkania z literaturą”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.