Kultura

W Bibliotece w Żabnicy odbyło się spotkanie autorskie z Sylwią Strzelczak.

Pani Sylwia jest autorką powieści pt. ,,Baca”, która w czerwcu miała premierę. Prywatnie to mama dwóch córek, szczęśliwa mężatka, miłośniczka: literatury,  podróżowania i grzybobrania. Z zawodu jest nauczycielką języka polskiego w jednej z wodzisławskich szkół podstawowych.

Żabnica to miejsce powiązane z Autorką przez jej dziadków, którym zadedykowała książkę. Kojarzy się jej z czasem dzieciństwa, pieszych wędrówek po lesie, świętami i wszystkim tym, co tak mocno pokochała. Dzisiaj z wielkim sentymentem wraca do tego miejsca i w ,,Bacy” starała się oddać hołd nie tylko dziadkom, ale także tradycjom, podaniom, legendom, które zostały jej przekazane.

Pani Sylwii serdecznie dziękujemy za spotkanie autorskie z czytelnikami z gminy Węgierska Górka. Składamy wyrazy wdzięczności za miło spędzony czas z literaturą w tle. Dziękujemy za podzielenie się swoją historią i twórczością. To był wyjątkowy wieczór, który pozwolił na oderwanie się od codziennych trosk, pobudził do refleksji i wspomnień oraz sprawił, że przypomnieliśmy sobie magiczny świat naszych przodków.

Już w grudniu ukaże się kontynuacja „Bacy”, zatytułowana „Jagna”. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał pierwszego tomu to czas nadrobić zaległości. A o czym jest książka „Baca”? Poniżej prezentujemy krótki opis.

Kasia jest młodą nauczycielką języka polskiego, która próbuje się odnaleźć po tym, jak jej życie osobiste legło w gruzach. Szuka pocieszenia w rodzinnych stronach, gdzie mieszka jej ukochana babcia. Akcja przenosi się do malowniczej Żabnicy leżącej w Beskidzie Żywieckim. Tam dziewczyna poznaje przystojnego górala. Jak się później okazuje, mężczyzna skrywa mroczną tajemnicę…

Autor: Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka