Kultura

Teatralna inscenizacja „Królowej śniegu” na deskach Bielskiego Centrum Kultury w Bielsku-Białej oraz rozdanie około 600 paczek dla najmłodszych złożyły się na spotkanie ze św. Mikołajem w diecezji bielsko-żywieckiej.

Mikołaj przybył do dzieci w wyjątkowy sposób, bo na rolkach. Wraz z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta i licznymi wolontariuszami, Caritas kolejny raz przypomniała, że czas Bożego Narodzenia jest okresem obdarowywania i radości.

Dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Robert Kurpios przywitał dziecięcą publiczność, a chwilę potem na scenie pojawił się św. Mikołaj na rolkach. Oryginalny sposób podróżowania spodobał się dzieciom i wywołał głośny, żywy aplauz oraz autentyczną radość. Śnieżne i słoneczne przedpołudnie umilił następnie dzieciom spektakl w wykonaniu Teatru „Pappeteria”. Nie obyło się bez długo oczekiwanych prezentów.

Caritas bielsko-żywiecka przygotowała w tym roku około 1,5 tys. paczek – dla dzieci z ubogich rodzin, dzieci chorych i specjalnej troski, dla dzieci uchodźców z Ukrainy.

Autor: Robert Karp