Kultura

Malownicza dolina Danielki po raz kolejny powita wszystkich miłośników śpiewu i gór. „X Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Danielka 2016” odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia w Chałupie Chemików w Ujsołach.

Przegląd muzyki studenckiej w Chałupie Chemików to festiwal z tradycjami. Pierwszy raz wykonawcy zawitali w dolinie Danielki w 1986 roku. W 1991 roku odbyła ostatnia edycja festiwalu w XX wieku. Wydarzenie zostało reaktywowane w 2013 roku i od tego czasu miłośnicy muzyki i górskich krajobrazów rokrocznie zjeżdżają się do Ujsół.

Jubileuszowa, X edycja obfituje w wiele ciekawych atrakcji. Festiwal rozpocznie się w piątek 26 sierpnia o godzinie 18:00. Wtedy to zaprezentują się zaproszeni do Ujsoł wykonawcy. Wystąpią: Bractwo Wiecznego Natchnienia, Krzysztof Daukszewicz, Trzeci Oddech Kaczuchy, Plateau, Martyna Jakubowicz, czy Słodki Całus od Buby.

Sobotni dzień rozpocznie się od sportowych emocji. W piłkarskim pojedynku, zaplanowanym na godzinę 12:00 zmierzą się drużyny organizatorów i uczestników festiwalu. Po zakończeniu meczu, odbędzie się konkurs wykonawców. Gdy dobiegnie on końca, na scenie po raz kolejny zaprezentują się zaproszeni goście. Tego dnia wystąpią : Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, świętująca 40 - lecie działalności artystycznej grupa SETA, z gościnnym udziałem Jerzego Filara i zespołu Mikroklimat, Krzysztof Napiórkowski z zespołem, Sklep z Ptasimi Piórami oraz EKT Gdynia.

W niedzielę, ostatnim dniu festiwalu poznamy wyniki konkursu wykonawców. Najlepsi muzycy zostaną nagrodzeni, a potem ponownie zaprezentują się publiczności.

Góry i muzyka to zawsze znakomite połączenie. Dolina Danielki swoim pięknym krajobrazem oczaruje wszystkich miłośników górskiego muzykowania. Jeśli jesteś jednym z nich, już dzisiaj zarezerwuj swój czas i w następnym tygodniu udaj się do Ujsół.

Autor: Adrian Hulbój