Uroczyste otwarcie Plenerowych Biblioteczek w Gminie Węgierska Górka

Uroczyste otwarcie Plenerowych Biblioteczek w Gminie Węgierska Górka

W Gminie Węgierska Górka odbyło się wielkie otwarcie Biblioteczek Plenerowych. Otwarciu towarzyszyło zabawne rozwiązywanie wielkiej krzyżówki, której hasło odgadły dzieci. Tajemnicza budka została uroczyście odsłonięta przez najmniejszych mieszkańców gminy. Najmłodsi biorący udział w wydarzeniu otrzymali słodycze oraz zakładki na książki. Po rozwiązaniu krzyżówki razem z sekretarz gminy Sabiną Tomiczek wspólnie przeczytano fragment jednej z książek, którą można znaleźć  w plenerowej biblioteczce.

Biblioteczki plenerowe w gminie powstały w każdym z sołectw: w Żabnicy na skwerku przy Bibliotece Publicznej, w Ciścu przy deptaku koło boiska piłkarskiego, w Węgierskiej Górce na bulwarach przy placu zabaw oraz w Cięcinie na placu zabaw przy szkole.

Oprócz popularnych pozycji literackich w biblioteczkach zostaną umieszczone publikacje naukowe oraz materiały promujące dbanie o środowisko. Projekt ma na celu promowanie czytelnictwa wśród mieszkańców oraz umożliwia im łatwiejszy dostęp do książek.

Biblioteczki plenerowe powstały w ramach zadania „Uwolnij książki, dziel się z innymi - plenerowe biblioteki”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcia dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Drukuj   E-mail