Kultura

Jak najlepiej przywitać wakacje? Znaleźliśmy odpowiedź na to pytanie: TEATR! Pragniemy zaprosić całe rodziny, dzieci, rodziców i dziadków na profesjonalne widowisko teatralne przygotowane przez znakomitych artystów, którzy bawią, rozśmieszają, ale i edukują! - informuje Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka. 

Już 23 czerwca 2024 (niedziela) o godzinie 16.00 w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka odbędzie się Integracyjne Spotkanie Teatralne. Teatr TRIP zaprezentuje interaktywny spektakl „O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka rozwikłały zagadkę szarej mgły”. Jedno jest pewne, na pewno będzie to wyjątkowe popołudnie. Nie może Was zabraknąć. Wstęp jest wolny!

Działanie realizowane w ramach projektu: “Książka łączy pokolenia - animacja czytelnictwa poprzez działania edukacyjno-artystyczne”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

A o czym będzie przedstawienie? Ślemy krótki opis, niech będzie on zachętą do skorzystania z udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

 „O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka rozwikłały zagadkę szarej mgły”

Z niewyjaśnionych przyczyn las, który zamieszkują skrzaty pokrywa dziwna mgła, która nie chce zniknąć. Odważna i nieustraszona Wiercipiętka postanawia rozwikłać zagadkę jej pojawienia się, nie tylko dlatego, iż pożera ją wiercipiętkowska ciekawość, ale przede wszystkim z racji tego, iż jej siostrzyczka Frędzelka zaczyna kichać, psikać oraz podupadać na zdrowiu. Złe samopoczucie zaczyna doskwierać wszystkim mieszkańcom lasu, a kiedy niebo zmienia kolor na szary, skrzaty postanawiają odnaleźć jego zagubiony błękit. Czeka ich niezwykła przygoda pełna niebezpieczeństw. Na ratunek przybędzie im pewna tajemnicza postać, która wraz z dziećmi zasiadającymi na widowni pomoże rozwikłać zagadkę szarej mgły.