Kultura

Końska Zajawka to kolejna impreza z końmi w roli głównej, która przyciąga rzesze mieszkańców, turystów i miłośników tych pięknych zwierząt. Wydarzenie już wkrótce odbędzie się oczywiście w Węgierskiej Górce!

Pierwszą z imprez tego typu są oczywiście Zawody Furmanów, które odbywają się w okresie zimowym. Poniżej można zobaczyć reportaż przygotowany przez nasz zespół podczas jednej z edycji. Kolejnymi jest Końska Zajawka, odbywająca się w okresie wiosenno-letnim. W tym roku wydarzenie zaplanowano na 1 czerwca. Zapisy potrwają od godziny 10:00 do 10:45. Start imprezy o godzinie 11:00. 

Po raz pierwszy w gminie Węgierskiej Górce odbędą sie zawody Hobby Horse. Start zawodów przewidziany jest na godzinę 14:00.

Hobby Horse - polega na odzwierciedleniu zawodów jeździeckich. Na koniach hobbystycznych dzieci i młodzież biorą udział w rywalizacji, podobnie jak w pełnoprawnych dyscyplinach z punktacją i zasadami.

Organizatorami są Władze Gminy Węgierska Górka wraz z Ośrodkiem Promocji Gminy i Nadleśnictwem oraz Agroturystyka Manhattan.