Kultura

Jak co roku Miejskie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców Żywca wyjątkową atrakcję na dzień, w którym obchodzonej jest święto zakochanych. 14 lutego 2014 roku w żywieckim MCK wystąpi Wolna Grupa Bukowina.

Wolna Grupa Bukowina to polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej. Zespół powstał na początku lat 70. XX wieku, debiutował natomiast w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie, gdzie piosenką "Ponidzie" zdobył jedną z głównych nagród. Założycielem kapeli był ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Wolną Grupę Bukowina charakteryzuje to, że miała ona formułę zespołu otwartego, zatem występowało z nią wielu znanych polskich muzyków. Stały trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to: Grażyna Kulawik (śpiew); Wojciech Jarociński (śpiew, gitara); Wacław Juszczyszyn (śpiew, gitara); Wojciech Maziakowski (gitara basowa); Marek Zarankiewicz (instrumenty perkusyjne); Krzysztof Żesławski (gitara elektryczna).

wolna grupa bukowina żywiec

Zespół ma na swoim koncie, poza sporym dorobkiem fonograficznym i wielokrotnymi występami zagranicznymi, również wiele nagród zdobytych m.in. na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Wolna Grupa Bukowina brała także udział w studenckich festiwalach FAMA, a także dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock.

Warto już dziś zaplanować wyjście na ten koncert, gdyż występ grupy, która stale od 41 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy, to wydarzenie wyjątkowe i niecodzienne.


Koncert odbędzie się 14 lutego 2014 roku o godzinie 19.00 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu (Al. Wolności 4). Tam także możecie nabyć bilety, ich cena to 40 zł.

Oprac.: PW