Kultura
Pora odkryć wszystkie karty i ujawnić talent przez lata chowany w szufladzie.

 Wydawnictwo Agora przedstawia pierwszą część nowej serii kryminalnej i pojawienie się na literackiej scenie nowego pisarza: Michała Zgajewskiego. Już 28 lutego do księgarń w całej Polsce trafi "Strażnik jeziora" - osadzony w Beskidzie Żywieckim kryminał noir, którego głównym bohaterem będzie detektyw Norbert Krzyż.

Książka właśnie ukazała się w przedsprzedaży https://bit.ly/straznikjeziora.
 Pod powierzchnią Jeziora Żywieckiego zostaje odnalezione ciało młodej dziewczyny. Miejscowy detektyw, Norbert Krzyż, zbagatelizował jedyny obiecujący trop, który mógłby uchronić ją przed tragiczną śmiercią - opublikowaną na jej profilu w Internecie grafikę słowiańskiego demona: Topielicy.
Znika też jej rzekomy chłopak. Rodziny nastolatków mają rozbieżne wersje wydarzeń. I obie chcą, żeby Krzyż odnalazł mordercę. Jednak z zupełnie innych powodów…
Przed Krzyżem do odkrycia wiele kłamstw i zdrad, w których od dawna pogrąża się miejscowa społeczność. Zadawnione krzywdy i perwersyjne ideologie, kryjące się pod powierzchnią, to tylko początek.
 Michał Zgajewski - pisarz to autor doskonale znający scenerię, w której osadził swoją powieść: na co dzień mieszka w Żywcu. Nikt wcześniej nie wiedział, że w szufladzie swojego biurka ma gotową serię kryminalną, która może konkurować z najlepszymi w gatunku. Poznajcie nowego autora i odkryjcie powieść kryminalną, która ożywia nie tylko Beskid Żywiecki na mapie literackiej, ale też bohaterów, z którymi zostaniecie na dłużej.