Kultura

Wernisaż Pani Eweliny Hojdys-Noga to specjalne wydarzenie, na którym prezentowane były jej dzieła sztuki, a goście mieli okazję je obejrzeć i porozmawiać z nią o jej twórczości.

Wernisaż odbył się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu w uroczystej atmosferze. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz Pani Agnieszka Biegun przywitała wszystkich obecnych gości po czym przeszła do rozpoczęcia wydarzenia kilkoma słowami o twórczości Pani Eweliny. Artystka wygłosiła też krótkie przemówienie na temat swoich prac i inspiracji.

Wernisaż podczas przygotowania zmienił się w performens na którym odbiorcy mogli dogłębnie poczuć twórczość Eweliny ten jeden wyjątkowy raz.

Obecni goście wymieniali się spostrzeżeniami i wrażeniami z wystawy. Wszystko prezentowało się w niezwykle magiczny sposób. Niektórzy byli zaskoczeni, inni zaś zadumani, można było na twarzach ludzi dostrzec nieco nostalgii ale też uśmiech. Efekty takie jak światło, muzyka i dym nadały wydarzeniu dodatkowego wymiaru artystycznego.

Podczas punktu głównego jakim było otwarcie wystawy w tle puszczono słowa Kazimierza Dąbrowskiego – „Przesłanie do nadwrażliwych.”, co wywołało u wielu osób wzruszenie.

Wystawę można oglądać do końca marca do CEE w Wieprzu w godz.: 9:00 – 15:00.

Tym wernisażem rozpoczyna się nowy cykl wystaw w Gminie Radziechowy-Wieprz. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych artystów do kontaktu i współpracy.