Kultura

W sobotę, 4 listopada, o godz:18:00, w Miejscu Aktywności Społecznej w Lipowej (sala OSP, ul. Lipowska 2) wystartują „Zaduszki Artystyczne w Lipowej. KORA”. Wstęp bezpłatny.

 

W ramach tego wydarzenia najpierw odbędzie się spotkanie autorskie z Katarzyną Kubisiowską, autorką książki „Kora. Się żyje. Biografia.”. A o godz. 19:00 koncert zespołu Sex-tet Chili Queen-tet, który w „Mamie”, ulubionym na Roztoczu miejscu Kory, kilkukrotnie grał na jej urodzinach. Tę tradycję kontynuuje również po jej śmierci. W Lipowej muzycy zagrają największe przeboje tej wielkiej artystki. Na pewno nie zabraknie takich hitów jak: Kocham cię, kochanie moje, Lucciola, Cykady na Cykladach, Wyjątkowo zimny maj, czy Krakowski spleen. Do tej pory zespół Sex-tet Chili Queen-tet nigdy nie grał w tej części Polski, co dodaje wyjątkowości temu wydarzeniu.

Przed koncertem odbędzie się spotkanie z Katarzyną Kubisiowską – dziennikarką „Tygodnika Powszechnego”, autorką m.in. biografii Jerzego Pilcha, Danuty Szaflarskiej, Jerzego Vetulaniego.

Podczas pracy nad książką „Kora. Się żyje. Biografia.” Katarzyna Kubisiowska jako jedyna miała dostęp do niepublikowanego archiwum Kory: fotografii, zapisków, nagrań. Tylko z nią zgodzili się porozmawiać najbliżsi Kory i opowiedzieli jej historie, które do tej pory nie wyszły poza prywatne kręgi. Autorka, czerpiąc z tych niedostępnych dotychczas źródeł, snuje wciągającą, pełną nieoczekiwanych emocji opowieść pulsującą muzyką i rytmem zmieniających się czasów.

Kobieta – żywioł. Ikona. Sprawcza, bezkompromisowa, waleczna. Brała z życia, co chciała – pożerała słabych mężczyzn, podziwiała mocne kobiety. Na strachu i samotności zbudowała niewiarygodną siłę.

Zmarła 28 lipca 2018 roku, w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu. Miała 67 lat.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „ZADUSZKI ARTYSTYCZNE W LIPOWEJ! 4 LISTOPADA Godz. 18:00 spotkanie autorskie z Katarzyna KubisiowskÄ 0 książce „Kora. Się żyje. Biografia". Miejsce Aktywności Społecznej KORA JACKOWSKA Godz. 19:00 Koncert Koncert zespołu Sex-tet Chili Queen-tet Zespół Roztocza, który grał covery Kory na jej kilku urodzinach! Zaprzyjaźniony artystką! WSTĘP BEZPŁATNY. Lipowej (sala OSP] ul. Lipowska 2.”