Kultura

Kino Janosik , w ramach cyklu "Wielki Teatr na Dużym Ekranie", zaprasza na retransmisję sztuki "Strategia gołych kawalerów" ("The Beaux Stratagem"). Spektakl z Narodowego Teatru w Londynie będzie można zobaczyć 2 września o godz. 17:00.

Kino Janosik otwiera Nowy Sezon retransmisji spektakli z Narodowego Teatru w Londynie. Jako pierwszy zostanie pokazany spektakl w reżyserii Simona Godwina. Simon Godwin (reżyser "Człowieka i nadczłowieka") odświeża kostiumową farsę George'a Farquhara "The Beaux' Stratagem". Ta "zwariowana komedia o miłości i pieniądzach była wystawiona po raz pierwszy w 1707 roku w Her Majesty's Theatre na Haymarket. Sztuka osadzona w realiach restauracji dynastii Stuartów to kilkadziesiąt minut, podczas których będziemy się dobrze bawić dzięki dowcipowi sytuacyjnemu, przebierankom i nieprawdopodobnym zwrotom akcji.

Fabuła jest ma się następująco: oto dwóch młodzieńców, prowadzących hulaszczy tryb życia, spłukawszy się do ostatniego grosza, postanawia zdobyć środki do życia, oczywiście nie poprzez ciężka pracę. Wpadają na pomysł pozyskania pieniędzy poprzez ożenek z bogatymi pannami. By uczynić sytuację bardziej wiarygodną jeden z nich postanawia przebrać się za sługę tego drugiego. Na drodze do realizacji planu pojawia się oczywiście wiele przeszkód i wyzwań, a całość można podsumować, jako żywiołową zabawę w XVII-wiecznym kostiumie.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.