Magazyn

Amelia Goc zwyciężczynią XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Uczennica żywieckiego "Kopernika" okazała się najlepsza spośród szesnastu uczestników finału i swoim przemówieniem przekonała wymagające jury! 

Amelia Goc, uczennica klasy 4a w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Żywcu, zdobyła I miejsce w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Wojciecha Korfantego. Finał odbył się 22 marca 2024 roku w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, a zadaniem uczestników było wygłoszenie 5-minutowego przemówienia, nawiązującego do hasła przewodniego konkursu. W tej edycji brzmiało ono następująco: „Przyszłości nie należy się bać. Do przyszłości należy się przygotować”. Warto dodać, że konkurs swoim patronatem objęli: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Rada Języka Polskiego w Warszawie.
Podczas finału szesnastu jego uczestników starało się przekonać do swoich wystąpień jury, które współtworzyli profesorowie językoznawstwa i dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia. Jesteśmy bardzo dumni, że uczennica naszej szkoły okazała się zwyciężczynią tego konkursu, zdobywając w ten sposób cenne nagrody. Oprócz imponującej statuetki, Amelia otrzymała także nagrodę finansową w wysokości 1200 zł w postaci kart do Empiku, a także bilet na wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Uczennica pracowała pod kierunkiem pani Renaty Sowy. Serdecznie gratulujemy!

Źródło: Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu