Magazyn

Jeżeli możesz pochwalić się bezszkodową jazdą przez wiele lat, masz możliwość skorzystania z ochrony zniżek OC. Na czym to polega? Czy warto wykupić ochronę zniżek? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czym jest ochrona zniżek OC?

Na samym początku wyjaśnimy, czym jest i na czym polega ochrona zniżek OC. Warto wiedzieć, że jest to dobrowolne ubezpieczenie, które można dodatkowo dokupić do ubezpieczenia OC lub AC. Decydując się na zakup ochrony zniżek, otrzymujesz gwarancję, że jeśli dojdzie do kolizji lub wypadku z Twojej winy, nie spowoduje to zmiany wysokości wypracowanych dotychczas zniżek za bezszkodową jazdę.

Kto może skorzystać z ochrony zniżek OC?

Zastanawiasz się, czy ochrona zniżek OC będzie w Twoim przypadku dobrym rozwiązaniem? Istnieją grupy kierowców, w przypadku których zakup ochrony zniżek będzie jak najbardziej opłacalny. Należą do nich przede wszystkim:

 • Doświadczeni kierowcy, którzy mają na swoim koncie maksymalne zniżki – jeśli możesz się pochwalić bezszkodową jazdą przez wiele lat, zakup ochrony zniżek może się okazać idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu podczas wyliczania kolejnej składki towarzystwo ubezpieczeniowe nie uwzględni ewentualnie spowodowanych przez Ciebie szkód.
 • Współwłaściciele pojazdów – zwłaszcza, gdy jednym ze współwłaścicieli jest niedoświadczony kierowca (jak wynika ze statystyk, to właśnie młodzi kierowcy powodują najwięcej wypadków i kolizji). Aby uniknąć wyższej opłaty za ubezpieczenie w sytuacji spowodowania zdarzenia drogowego, warto zaopatrzyć się w ochronę zniżek.
 • Właściciele kilku pojazdów – gwarancja zniżek to dobry sposób, aby za niewielką dopłatą objąć ochroną wszystkie pojazdy jednocześnie.
 • Kierowcy, którzy nigdy nie spowodowali żadnego wypadku ani kolizji – w takiej sytuacji ochrona zniżek to dobry pomysł, aby zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami ewentualnych zdarzeń drogowych.

Co warto wiedzieć na temat ochrony zniżek OC?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak właściwie działa ochrona zniżek OC. Przed podjęciem decyzji o zakupie tego produktu warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat. Co trzeba wiedzieć o ochronie zniżek?

 • Ochrona zniżek działa tylko i wyłączne u tego ubezpieczyciela, u którego została wykupiona polisa.
 • Ochrona zniżek zabezpiecza nas tylko przed pierwszą szkodą. Każda kolejna zostanie już uwzględniona przez towarzystwo ubezpieczeniowe.
 • Ochrona zniżek nie zapewnia zachowania takiej samej składki polisy OC w kolejnym roku. Gwarantuje wyłącznie to, że ubezpieczyciel nie weźmie pod uwagę jednej szkody podczas obliczania składki.
 • Ochrona zniżek OC jest dostępna tylko u wybranych ubezpieczycieli.

Czy warto wykupić ochronę zniżek OC?

Ochrona zniżek to dobrowolny dodatek, który ubezpieczyciele oferują razem z polisą OC lub AC. Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na wykupienie gwarancji zniżek. Jakie są najważniejsze zalety posiadania tego udogodnienia?

 • Atrakcyjna cena - ubezpieczenie z ochroną zniżek OC możemy wykupić w niskiej cenie. Zanim zdecydujesz się na zakup tego produktu, sprawdź, ile kosztuje ochrona zniżek OC u danego ubezpieczyciela. W znalezieniu najlepszej oferty pomoże Ci porównywarka ubezpieczeń - https://porownywarki-ubezpieczen.pl/.
 • Łatwy zakup - ochronę zniżek OC można w prosty sposób wykupić razem z ubezpieczeniem OC lub AC.
 • Świetna opcja dla doświadczonych kierowców - zakup ochrony zniżek OC to znakomita propozycja dla osób, które mogą pochwalić się wieloletnią, bezszkodową jazdą.