Magazyn

Gdzie kupić pościel? Pytanie może banalne, ale odpowiedź wcale nie taka oczywista. Przedstawiamy wady i zalety kupowania pościeli w pięciu najbardziej popularnych miejscach.

Gdzie kupić pościel – hipermarket
To, czego możemy być pewni, to że w hipermarkecie na pewno znajdziemy jakieś komplety pościeli. I właściwie na tym pewniki się kończą. Pościel przeważnie znajduje się na dziale z tekstyliami. W jednej alejce mieści się zarówno pościel, jak i ręczniki, ściereczki, obrusy, narzuty itp. Summa summarum okazuje się, że komplety pościeli stanowią jej niewielką część. Bez trudu uda się kupić standardową pościel w rozmiarze 160 x 200, ale już pościel 200 x 220 może okazać się trudno dostępna. Także liczba wzorów i kolorów może być ograniczona. Plusem niewątpliwie jest niska cena, minusem – równie niska jakość.


Gdzie kupić pościel – bazar
Pod wieloma względami bazar i hipermarket nie różnią się od siebie znacząco. Mnogość ofert tylko na pierwszy rzut oka jest naprawdę duża, a niska cena ma zakamuflować nie najwyższą jakość oferowanych produktów. Jednak przy odrobinie szczęścia na bazarze można upolować prawdziwą perełkę – markową pościel w niższej cenie.
Problematyczne przy zakupach na bazarach i targowiskach jest niewydawanie paragonów. Teoretycznie niezgodne z prawem, w praktyce – bardzo częste. Brak dowodu zakupu może być kłopotliwa przy ewentualnym składaniu reklamacji. No i trzeba się liczyć z tym, że stoiska na bazarze mogą okazać się mocno sezonowe. Plusem jest możliwość dokładnego obejrzenia towaru. Doświadczone klientki potrafią „na dotyk” określić jakość tkaniny.


Gdzie kupić pościel – centra handlu hurtowego
Raj dla zakupoholików. Centra handlu hurtowego nie wykluczają zakupów detalicznych po cenach znacznie niższych niż w sklepach, bazarach i dyskontach. Bardzo często jest to pościel sprowadzana z Azji, co samo w sobie nie jest złe, pod warunkiem, że wszystko będzie w porządku. Dlatego, o ile to możliwe, dobrze jest dokładnie obejrzeć pościel przed zakupem.


Gdzie kupić pościel – sklep stacjonarny
Sklepy specjalizujące się w sprzedaży tekstyliów i pościeli to najlepsza opcja dla tych, którzy szukają pościeli w dobrym gatunku i zależy im przede wszystkim na jakości. W takich miejscach bez trudu uda się dostać nawet pościel 200 x 220 wykonaną z bardzo dobrych gatunkowo tkanin, np. jedwabiu, atłasu czy satyny.
Sklep stacjonarny to dobre miejsce, jeśli zachodzi potrzeba otrzymania szczegółowych informacji na temat pościeli – sprzedawcy są przygotowani do odpowiedzi na najtrudniejsze nawet pytania. Wybór jest większy niż w hipermarketach i dyskontach. Jest też możliwość sprowadzenia kompletu pościeli na zamówienie, jeśli wybrany wzór lub rozmiar jest akurat niedostępny. Trzeba się jednak liczyć z cenami wyższymi niż w wyżej opisanych miejscach.

Gdzie kupić pościel – internet
Nieograniczony wybór, zróżnicowane ceny, dostępność sklepów całą dobę – to zalety kupowania pościeli w internecie. Przeciwnicy kupowania w internecie wskazują na brak możliwości wcześniejszego sprawdzenia towaru. Nie jest to do końca prawdą. Co prawda faktycznie nie można przed zakupem pościeli dotknąć ani ocenić „na żywo” kolorystyki. Z tego też względu towar zakupiony przez internet można zwrócić w określonym czasie bez podania przyczyny.