Magazyn

Bezcenne Papiery Niewartościowe z #MalowniczaGminaLipowa w postaci „Jednej Bronki” można odebrać bezpłatnie w głównej siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, w godzinach jej pracy i wysłać do przyjaciół, rodziny, czy znajomych.

Jedna Bronka Lipowska Śliwka z #MalowniczaGminaLipowa, to Bezcenny Papier Niewartościowy, czyli pocztówka zrobiona na wzór banknotu, który można wysłać z Gminy Lipowa. Pocztówka przedstawia maskotkę gminy, czyli sympatyczną żółtą Śliwkę Bronkę. Nawiązuje ona do historii uprawy na terenie gminy żółtej śliwki żniwki, często mylonej z mirabelką. Na ten temat na profilu Gminy Lipowa na YouTube można znaleźć film „Głowy gadające o Śliwkach” i poznać tę historią bliżej. W gminie można również zobaczyć największy pomnik śliwki oraz zrobić sobie zdjęcie na tle muralu „Śliwkowa Gmina Lipowa”, który powstał w centrum gminy i wpisuje się w „Szlak Beskidzkich Murali” (poza nim w gminie można obejrzeć 2 inne murale). Na pocztówce „Bronka” pozuje na tle góry Skrzyczne. Schronisko tego szczytu leży na terenie Gminy Lipowa, a można dostać się do niego pięknymi szlakami wiodącymi przez Dolinę Zimnika i urokliwą Malinowską Skałę, gdzie niejedna para dokonała zaręczyn.


-1 Bronka Lipowska Śliwka, jak każdy nominał, ma datę powstania „styczeń 2021r”. Być może zrobimy z tego tradycję i co roku w styczniu będziemy wypuszczać inny nominał z naszą Lipowską Śliwką Bronką z Malowniczej Gminy Lipowa.- mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.