Magazyn

Rynek gier komputerowych i konsolowych to dziś jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi rozrywki. Spory wpływ na to ma rozwój internetu i technologii, które pozwalają nam na jeszcze większą inwersję i czynią ze współczesnych gier małe dzieła sztuki. Ogromny rynek i niemal codzienne premiery produkcji sprawiają jednak, że niejednokrotnie mamy problem z wyborem najciekawszego tytułu - a ograć wszystkich nie sposób. Jak wybrać najlepszą grę dla siebie? Jakimi kryteriami się kierować? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Odpowiedni gatunek kluczem do sukcesu?

Najważniejszy przy wyborze gry może okazać się gatunek - dziś bowiem nietrudno zgubić się na rynku, który nasycony jest do granic różnorodnymi produkcjami. Warto więc wybrać grę, która najbardziej nam odpowiada. Miłośnicy sportu mogą sprawdzić chociażby liczne symulatory czy gry menadżerskie. Domorosłych historyków zachwycić mogą liczne produkcje strategiczne i takie, które osadzone są w realiach najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości. Symulatory pozwolą natomiast wielu graczom na szlifowanie ich smykałki biznesowej. Zupełnie oddzielną kategorię stanowić mogą strzelanki, w których świetnie odnajdą się pasjonaci konfliktów wojskowych czy po prostu niczym nieskrępowanej zabawy. Coś dla siebie bez problemu znajdą też miłośnicy wysokiego poziomu trudności, na których czekają wymagające produkcje i zmyślnie zaprojektowane lokacje. Gry to także fantastyczne światy pełne stworów, magii i niesamowitych historii - świetnie odnajdą się w nich na przykład miłośnicy fantasy. Co ciekawe, dziś nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na gry - sporo z nich dostępnych jest za darmo, inne natomiast można złowić na wielu promocjach czy przecenach. Nawet posiadanie odpowiedniego sprzętu nie jest dziś konieczne - wszystko dzięki możliwości rozgrywek w chmurze. 

Zostać mistrzem internetu

Dobrym kryterium przy wyborze gry może być jej tryb wieloosobowy - to znaczy nastawiony na rozgrywkę między graczami. Gry online to dziś jedna z najchętniej wybieranych opcji - widać to chociażby po ilości graczy na serwerach czy popularności największych turniejów e-sportowych. Zmierzyć możemy się chociażby w wirtualnych meczach sportowych, polach bitwy czy torach wyścigowych. Na najlepszych czeka sława i ogromne pieniądze (na przykład w przypadku zawodów w Fortnite). Gry multiplayer często są darmowe (często także obarczone są mikropłatnościami) - sprawdzić je można więc bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Zupełnie oddzielną kategorię stanowić mogą natomiast gry mobilne, które doskonale sprawdzą się w podróży czy podczas wyjazdów - w tym wypadku warto także rozważyć opcję rozgrywek w chmurze, o której wspominaliśmy wcześniej.