Kiedy jest niezbędna karma bezzbożowa?

Kiedy jest niezbędna karma bezzbożowa?

Dla szczególnie wymagających psów najlepszą propozycją jest karma bezzbożowa. Przede wszystkim jest przeznaczona dla tych zwierząt, które mają wrażliwy układ pokarmowy i gluten może działać drażniąco na delikatny żołądek. Poza tym trzeba pamiętać, że psy są mięsożerne i choć przez wieki ewolucji oraz towarzyszeniu człowiekowi przyzwyczaiły się do jedzenia wszystkiego, to jednak podstawą ich diety musi być białko pochodzenia zwierzęcego. I dlatego właśnie czołowi producenci minimalizują ilość zbóż i innych wypełniaczy w karmie.

Dla kogo karma bezzbożowa?

Karma bezzbożowa, jaką oferujemy na dolina-noteci.pl, to pożywienie zbliżone do tego, po jakie zwierzę sięgałoby w środowisku naturalnym. To także najlepsza propozycja dla psów, które mają problemy z układem pokarmowym bądź trawiennym, a także dla alergików. Różnego rodzaju zboża mogą działać drażniąco i uczulająco. Specjalistyczna karma to także doskonała opcja dla niejadków i wybrednych psów oraz tych, które mają specyficzne wymagania żywieniowe. Tym samym można dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i mikroelementów bez obaw o nietolerancję.

Karma bezzbożowa dla każdego psiaka

Choć mówi się o tym, że karma bezzbożowa jest przeznaczona przede wszystkim dla psów, które mają wrażliwy układ pokarmowy, to z powodzeniem można ją podawać każdemu pupilowi. Tego typu gotowe produkty mają bardzo dobry skład, którego podstawą jest mięso najlepszej jakości. W propozycjach różnych producentów znaleźć można mokre i suche karmy bezzbożowe w różnych wariantach smakowych. Dzięki temu bez problemu można dopasować jadłospis do potrzeb oraz preferencji psiaka. Ta różnorodność sprawia, że każdy posiłek może stać się prawdziwą ucztą. Producenci oferują również karmę bezzbożową dla psów dorosłych, seniorów i szczeniąt, a także zwierząt po sterylizacji. Każdy z pupili ma bowiem inne wymagania, więc jedzenie precyzyjnie dopasowane staje się niezwykle istotnym elementem dbania o zdrowie, dobre samopoczucie i kondycję. Poza tym psy mają także różnorodne odczucia smakowe. I dlatego warto dobrać jedzenie – mięsne, smaczne, pożywne, które będzie odpowiadać na potrzeby i sprawi, że pupil będzie chętnie zaglądać do miski. A to inwestycja nie tylko w zdrowie, ale również w dobrą kondycję i radość życia, które sprawiają, że codzienne aktywności stają się jeszcze przyjemniejsze. Z zasady żywienie specjalistyczne musi być przecież bardzo indywidualnie dobierane. Zobacz, która karma bezzbożowa będzie doskonała dla Twojego psa.