Magazyn

Pojazdy na akumulator dla dzieci zdobywają ostatnio coraz większą popularność. Nic dziwnego, to niezwykła frajda dla maluchów! Dzieci poznają podstawy motoryzacji i ruchu drogowego, świetnie się przy tym bawiąc. Czym są pojazdy na akumulator dla dzieci, jakie są ich rodzaje i dlaczego warto je wybrać? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule o pojazdach akumulatorowych.

Jak działają pojazdy na akumulator dla dzieci?

Jak sama nazwa wskazuje, pojazdy na akumulator dla dzieci posiadają baterię, którą trzeba regularnie ładować. To, jak długo trwa ładowanie samochodu lub motocykla - i jak długo pojazd może pracować - zależy od mocy silnika i rodzaju akumulatora.

Kiedy zabawka jest naładowana, jest gotowa do użycia. Wielu rodziców obawia się utraty kontroli nad jazdą i bezpieczeństwem swoich dzieci. Jednak bez obaw, do każdego pojazdu dołączony jest pilot, dzięki któremu rodzice lub opiekunowie mogą kontrolować kierunek i prędkość jazdy, a także używać hamulca. Zabawka jest całkowicie bezpieczna i nie ma ryzyka, że dziecko pojedzie samo i bez nadzoru w niebezpieczny teren lub za bardzo przyspieszy. Oczywiście, im starsze dziecko, tym bardziej wskazane jest, aby pozwolić mu prowadzić pojazd, przynajmniej częściowo, w sposób bezpieczny. Zależy to również od rodzaju pojazdu: samochody lub motocykle dla młodszych dzieci mają wyłączone dodatkowe funkcje, ale pojazdy dla nieco starszych dzieci pozwalają im np. na zmianę biegów lub samodzielne kierowanie.

Aby zapewnić bezpieczne użytkowanie, należy wybrać model odpowiedni dla wieku i wagi dziecka oraz wyposażony w funkcje dostosowane do wieku. Ważne jest również, aby nie używać pojazdów na drogach. Zamiast tego należy wybierać ścieżki lub chodniki, które nie są uczęszczane przez pojazdy mechaniczne. W ten sposób zagwarantujesz swojemu dziecku niezapomnianą zabawę.

Dlaczego warto wybrać pojazd na akumulator dla dziecka?

Pojazdy na akumulator nie bez powodu stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Są jedną z najchętniej wybieranych zabawek na urodziny i przyjęcia, dlaczego więc warto kupić dziecku samochód, motocykl lub quada na akumulator?

Po pierwsze, to świetny sposób na zabawę na świeżym powietrzu i odciągnięcie dzieci od ekranów, przed którymi dzisiejsze dzieci spędzają coraz więcej czasu. Korzystanie z zabawki pozytywnie wpływa na rozwój koordynacji ruchowej, zdolności motorycznych i bystrości. Jednocześnie uczymy dziecko prawidłowego zachowania na drodze i podstaw jazdy samochodem.

Liczne zalety pojazdów akumulatorowych dla dzieci sprawiają, że są one idealnym prezentem dla najmłodszych.

Jakie są rodzaje pojazdów akumulatorowych?

W ofercie sklepu ramiz.pl posiadamy kilka rodzajów pojazdów akumulatorowych. Najpopularniejsze są oczywiście samochody, wśród których mamy wiele modeli inspirowanych prawdziwymi samochodami dla dorosłych. Dostępne są również motocykle, quady, traktory czy koparki. Każdy mały miłośnik motoryzacji znajdzie coś dla siebie.

Najpopularniejszy wybór: samochody na akumulator

Samochody są zdecydowanie najpopularniejszymi pojazdami akumulatorowymi. Oto krótki przegląd modeli i cech samochodów dla małych entuzjastów motoryzacji.

BMW
Kilka modeli jednej z najpopularniejszych marek samochodowych jest przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. W ofercie znajdują się pojazdy, które są całkowicie bezpieczne dla dzieci powyżej jednego roku, ale także modele dla starszych dzieci. Pojazdy na baterie są wzorowane na prawdziwych modelach BMW i wyposażone w światła LED, miękkie piankowe koła, pilot zdalnego sterowania, biegi do przodu i do tyłu, funkcję wolnego startu, zamki drzwi, pasy bezpieczeństwa i panel dźwiękowy z preinstalowaną muzyką.

Mercedes Benz
Spełnij swoje marzenie o posiadaniu samochodu dzięki tym autentycznym pojazdom Mercedes Benz. Model Benz X-Class posiada malowaną karoserię, składany bagażnik, funkcję ważenia oraz panel do oglądania kreskówek.

Land Rover
Ten samochód jest idealny do zwiedzania i wycieczek, nawet poza drogami. Ten zasilany akumulatorem pojazd spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, a przy tym jest funkcjonalny i kompaktowy. Posiada amortyzatory, które są ważne podczas jazdy po leśnych i parkowych ścieżkach, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, przednie i tylne światła LED, trzybiegowy tempomat, wygodne zamki bocznych drzwi oraz pilot zdalnego sterowania, który daje rodzicom pełną kontrolę nad pojazdem.

Audi
Niektóre modele Audi również znajdują się w ofercie samochodów na akumulator dla małych miłośników motoryzacji. Podobnie jak w przypadku samochodów dla dorosłych, te modele Audi posiadają bogate wyposażenie, takie jak skórzane fotele z pasami bezpieczeństwa, amortyzatory, przednie i tylne światła LED oraz zamek bezpieczeństwa w drzwiach bocznych. Każdy model wyposażony jest w pilota, który umożliwia opiekunowi sterowanie pojazdem.