Magazyn

Wybór akcesoriów do naszego stawu to niezwykle ważna sprawa. Odpowiednie narzędzia nie tylko ułatwią, ale również usprawnią pielęgnację naszego zbiornika. Będziemy mogli pozbyć się mułu, glonów, liści czy spowolnimy proces obumierania flory i fauny w oczku. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszy się Lampa UV do stawu. Jakie są jej zalety i do czego służy? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Lampa UV do oczka wodnego - zalety i zastosowania

Lampa UV w przypadku oczka wodnego pełni zazwyczaj jedną, ale bardzo ważną funkcję - czyli sterylizowanie zbiornika. Jeśli nasz staw znajduje się na terenie wilgotnym oraz podmokłym, to prawdopodobnie zbyt często mamy problem z natłokiem nieprzydatnej nam materii roślinnej. Tutaj pojawia się Lampa UV. Emituje ona ultrafiolet, który ma właściwości sterylizujące. W efekcie dzięki niej możemy się pozbyć bakterii, glonów, pasożytów i wielu innych problemów nazywanych potocznie “zieloną wodą”. Dzięki temu będziemy mogli porządnie wyczyścić nasze oczko wodne i usprawnić jego ekosystem.

Dlaczego usprawnić? Ze względu na to, że tak zwana zielona woda wpływa negatywnie na żyjątka i inne rośliny znajdujące się w zbiorniku, co w ostateczności doprowadza do przyspieszenia ich obumierania. Brak niepotrzebnej materii organicznej - lepszy życie dla naszych podwodnych mieszkańców.

Co jeszcze warto zakupić do oczka wodnego?

Wśród bardzo interesujących akcesoriów, które mogą przydać się nam do pielęgnacji stawu, warto wymienić chociażby odkurzacz do oczka wodnego. Pozwoli on nam szybko i bezboleśnie pozbyć się mułu, liści i wielu zanieczyszczeń. A poza tym nie będziemy musieli się taplać w wodzie.

Dobrym sposobem będzie również zaopatrzenie się w pompę do oczka wodnego. Dzięki niej będziemy mogli wizualnie upiększyć nasz staw w kaskady, a w dodatku usprawnimy bieg wody w zbiorniku. Najlepsze pompy wodne posiadają również funkcje filtrujące, ze względu na swoje prefiltry. Wtedy większość liści, patyków, gałęzi czy obumarłych roślin zatrzymuje się i zostaje usunięta z zbiornika.

Podsumowanie

Planując zakup Lampy UV do oczka wodnego czy innych akcesoriów do takich zbiorników, warto sprawdzić ofertę renomowanych sklepów. Szeroki wybór narzędzi oraz filtrów znaleźć można chociażby w ofercie sklepu akwarystyczny24.pl.