Magazyn

Popularność shishy nieustannie rośnie, dzięki czemu powstaje coraz więcej różnych wkładów do palenia. Najczęściej stosowanym i jednocześnie najbardziej klasycznym jest oczywiście tytoń, jednak dla osób preferujących owocowe smaki sprawdzi się melasa do shishy. Na rynek weszła również innowacja w postaci kamyczków do fajki wodnej wielokrotnego użytku.

Czym nabijamy fajkę wodną?

Klasycznie do palenia shishy używa się wkładu z mieszanki tytoniu szlachetnego, gliceryny, a także aromatów dodających smaku i zapachu. Obecnie na rynku można dostać wiele różnych gatunków tytoniu do fajki wodnej. Jednym z najpopularniejszych jest rozpowszechniony ze względu na swój łagodny smak tytoń golden virginia, który dodatkowo posiada niską zawartość nikotyny. Można również wykorzystać do palenia pastę, która jest mieszanką tylko gliceryny i aromatów zapachowo-smakowych.

W Stanach Zjednoczonych bardzo popularne są herbale. To beznikotynowe liście trawy cytrynowej. Dzięki ich właściwościom melasa do shishy odparowuje w odpowiedni sposób. Jednym z bardzo cenionych wkładów są kamyczki i żelki. Płynna melasa do shishy ze sklepu https://shishasklep.pl/ nadaje smaku wielorazowym kamyczkom. To innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz to większe uznanie również ze względu na aspekt ekologiczny. Są to posiadające nieregularny kształt kamienie wykonane z chłonnego materiału absorbującego płynną melasę. Palenie przy użyciu kamyczków polega na odparowaniu z nich melasy, po czym można je umyć i wykorzystać ponownie.

Jak korzystać z kamieni do shishy?

Oryginalny, nieregularny kształt kamyczków zdecydowanie zwraca uwagę użytkowników. Kamyczki można wielokrotnie czyścić przez wrzucenie ich do wrzątku. Przed kolejnym użyciem powinny jedynie dokładnie wyschnąć. Dopiero wtedy mogą wchłonąć nowy smak płynnej melasy do shishy. Każdy, nawet początkujący użytkownik z pewnością poradzi sobie ze stosowaniem kamieni, co jest ich zdecydowanym atutem.

Jak już wiadomo, kamienie należą do wkładów wielorazowego. Nie każdy wie, że można ich używać nie tylko do palenia.  Jeżeli zdecydujesz się kupić nowe kamienie, to nie musisz wyrzucać starych! Zużyte kamienie do shishy mogą sprawdzić się doskonale jako różnego rodzaju dekoracje w domu. Wiele osób wykorzystuje je jako uzupełnienie doniczek czy ozdoba na parapecie. Dzięki swojej niecodziennej strukturze, różnorodnym kolorom i pięknemu połyskowi będą się doskonale komponowały z każdym kwiatkiem doniczkowym, oraz ogrodowym.