Magazyn

Pragniesz odmienić wystrój swoich wnętrz? Lubisz eksperymentować i jednocześnie podążasz z duchem czasu? Postaw na tapety w oryginalne wzory, które zamienią bliską Ci przestrzeń w egzotyczną dżunglę pełną wyjątkowych zwierząt. Jedną z ciekawszych propozycji są tapety flamingi. Do jakich pomieszczeń pasują i z jakimi kolorami je łączyć? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Tapetowy zawrót głowy 

Tapetowanie ścian nie wychodzi z mody. Można powiedzieć, że taki sposób dekoracji pomieszczeń jest dzisiaj znów na…tapecie. Począwszy od minimalistycznych wzorów w stonowanych kolorach, po abstrakcyjne i niezwykle dekoracyjne egzemplarze, przypominające nierzadko obrazy, które dopiero co wyszły spod pędzla mistrza – to wszystko oferują nam dziś producenci tapet. Zmieniając kolor i wzory na ścianach, w prosty i ekonomiczny sposób możemy wpłynąć na klimat całego pomieszczenia, diametralnie je zmieniając. Współczesne tapety to produkty wysokiej klasy, które charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na zabrudzenia, blaknięcie i otarcia. Dzięki temu możemy cieszyć się dekoracją naszych ścian przez długie lata. Podobnie jak w modzie, również w świecie designu i wystroju wnętrz pojawiają się różne mody i trendy.

Motywy zwierzęce

Jednym z trendów w wystroju wnętrz, który od kilku lat cieszy się niezmienną popularnością są motywy roślinne i zwierzęce. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza desenie egzotyczne, które zamieniają ściany pomieszczenia w bujne lasy tropikalne, dżungle, łąki czy afrykańskie safari, pełne niesamowitych zwierząt. Wśród zwierząt, które prezentują się szczególnie dekoracyjnie na ścianach prym wiodą zwłaszcza oryginalne ptaki – flamingi. Tapety flamingi to doskonały wybór dla osób, które nie boją się eksperymentować z intensywnym wzornictwem i kolorami i którym zależy na tym, aby wnętrza ich mieszkań czy domów nabrały jedynego w swoim rodzaju charakteru. Taka tapeta sprawdzi się zarówno w salonie, sypialni, jak i w przedpokoju. Na rynku dostępne są też tapety z motywem we flamingi stworzone z myślą o dzieciach. Takie zabawne, różowe ptaki z pewnością spotkają się z aprobatą naszych milusińskich.

Ozdobne wykończenie ściany w sklepi i biurze

Egzotyczne motywy wystroju wnętrz warto też wprowadzić do przestrzeni komercyjnych i biurowych. Dekoracja z takim motywem we wspólnej przestrzeni biurowca z pewnością wprowadzi pozytywny nastrój i sprawi, ze przestrzeń stanie się przyjemniejsza zarówno dla pracowników, jak i klientów. Tapety flamingi pasują przede wszystkim do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym. Idealnie komponują się z gładkimi, nowoczesnymi meblami. Będą też stanowiły ciekawe tło dla mebli w stylu minimalistycznym w jasnych barwach.