Magazyn

Narożniki za dnia często pełnią funkcję bijącego serca domu. To przy ich udziale spędzamy czas z rodziną, znajomymi czy samotnie po ciężkim dniu. Kiedy słońce zachodzi, nie za pomocą magicznych mocy, a możliwości dostarczonych przez producenta, narożnik może zmienić się w coś więcej - komfortowe miejsce do spania. Jakie powinien mieć wymiary, by wygodnie spędzić noc? Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze idealnego produktu?

W dzień - rozrywka, w nocy - sen

Narożniki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kolejnych kupujących. Ich wybór jest oczywisty dla wszystkich tych, którzy lubią mieć dużo miejsca do relaksu. Takie meble oferują to w pełnej krasie. Zdecydowanym atutem tego typu kanap jest możliwość swobodnego ułożenia się podczas rozmów, oglądania telewizji czy czytania książki. Można nie tylko wygodnie usiąść, ale i spędzać czas w jednej z najbardziej komfortowych pozycji, a więc półleżąc z położonymi nogami na wydłużonej sekcji narożnika. Dodatkowo kanapa pomieści większą liczbę osób, niż standardowe meble wypoczynkowe.

Świetnym rozwiązaniem jest nade wszystko możliwość stworzenia wyjątkowego miejsca do spania. Takie rozwiązanie nie tylko zapewni oszczędność miejsca, ale i okazuje się być w pełni funkcjonalnym. Prosta w użyciu możliwość rozłożenia narożnika daje szybką opcję przygotowania dodatkowego posłania. W zależności od modelu wystarczy jedynie poruszyć odpowiednio dwoma, trzema częściami i wszystko jest gotowe.

Jak wygodnie spać?

Stworzenie dodatkowego miejsca do spania poprzez rozłożenie narożnika jest bardzo proste. Ze względu na różne rodzaje mebli, te różnią się od siebie wymiarami. Zarówno w wariancie dziennym, jak i po rozłożeniu. Żeby nowoutworzone łóżko było wygodne, jego wymiary powinny być przystosowane do swobodnego położenia osoby dorosłej. Dlatego zaleca się, by minimalna długość wynosiła 190 cm. Kwestia szerokości pozostaje indywidualna. Uzależniona jest od tego, jak planowane jest regularne użytkowanie mebla w tej formie. Jeśli narożnik z funkcją spania będzie rozkładany codziennie, można poszukiwać nieco szerszych rozwiązań. Tak samo w przypadku, gdy właściciel wie, że kanapa będzie w okazjonalne noce gościć nie jedną, a dwie osoby. W takim przypadku można przyjąć, że minimalna szerokość powinna wynosić 130 cm.

Tym samym, dobrze jest poszukiwać narożników z funkcją spania, które po rozłożeniu dają wymiary minimum 130 x 190 cm. Im większe, tym oczywiście bardziej komfortowe. Warto pamiętać, że funkcja przygotowania dodatkowe łóżka jest i tak świetną opcją zaoszczędzenia miejsca, więc swobodnie można wybierać spośród większych opcji, nawet przy małym metrażu domu czy mieszkania.

Narożniki cieszą nie tylko oczy swoich właścicieli, ale również ich ciała. To niezwykle komfortowe meble, które dodatkowo oferują wiele możliwości. Nic dziwnego, że tak chętnie wybierane są do pomieszczeń nawet najbardziej wymagających. Niewątpliwie te miejsca wypoczynku stają się wspomnianym na początku sercem każdego domu. Do tego mogą być funkcjonalnym sercem. Bijącym nie tylko w dzień, ale i również w nocy.