Magazyn

Właściciele Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego "U Rumcajsa" poinformowali, że 15 marca br. Starosta Żywiecki,reprezentujący Skarb Państwa, wypowiedział bez podania przyczyny umowę dzierżawy ośrodkowi.

Umowa miała trwać do 2036 roku. Obecnie ośrodek będzie funkcjonował do lipca br. Według nieoficjalnych informacji na miejscu ośrodka ma zostać wybudowany hotel. 

W sieci pojawiła się petycja sprzeciwiająca się decyzji Starosty Żywieckiego. Link do petycji TUTAJ

Jak informują właściciele: Jest to jedno z niewielu miejsc nad Jeziorem Żywieckim, które funkcjonuje od wielu lat i ludzie kojarzą z dobrą atmosferą, rodzinnymi wczasami, a co ważniejsze, z człowiekiem Legendą, "Rumcajsem", który był jednym z pionierów w tym miejscu (47lat), zaś sam ośrodek założył 30 lat temu dzierżawiąc go, po byłym Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, w którym był dozorcą. Kolejne pokolenia regularnie odwiedzają to miejsce, bo były i są zżyte z ludźmi i historią tego miejsca. Rumcajs był jednym z założycieli i wieloletnim członkiem WOPR-u (który funkcjonuje po dziś dzień), całe swoje życie, razem z najbliższą Rodziną poświęcił temu zakątkowi, udzielał się gdzie tylko mógł, dla pomocy innym, bezpieczeństwu nad wodą, a dziś, poprostu ot tak sobie, z dnia na dzień, ktoś próbuje zniszczyć to wszystko, jedną, nikomu nie zrozumiałą decyzją. 

Stąd mój apel do wszystkich znajomych "Rumcajsa" i jego Rodziny,do każdego Wodniaka, do mieszkańców Beskidów , Ludzi z całej Polski i reszty świata,o Podpisanie Petycji Sprzeciwiającej Się Decyzji Starosty Żywieckiego,cofającej dzierżawę gruntów Ośrodkowi Rekreacyjno Wypoczynkowemu "U Rumcajsa".

Zapytaliśmy w Starostwie Powiatowym w Żywcu o powody wypowiedzenia umowy. Czekamy na odpowiedź.