Magazyn

Jedną najpopularniejszych usług kurierskich na polskim rynku jest usługa oferowana przez Spółkę Ruch S.A. Dlaczego warto skorzystać z tej opcji nadawania przesyłek? Dowiesz się z naszego artykułu.

Nie tylko kioski „Ruchu”

Wielu osobom firma Ruch kojarzy się przede wszystkim z dystrybucją prasy oraz siecią kiosków „Ruchu”, od kilkudziesięciu lat stanowiących stały element krajobrazu małych i dużych miast w Polsce. Dzisiaj ta popularna firma znana jest również z oferowanych usług kurierskich, funkcjonujących pod nazwą „Paczka w Ruchu”. Z tego praktycznego i szybkiego sposobu wysyłki korzysta codziennie wielu Polaków. Niezależnie do tego, czy chcesz wysłać prezent bliskiej osobie mieszkającej kilkaset kilometrów od Ciebie, czy też poszukujesz ekonomicznego i sprawdzonego kuriera który pomoże Ci regularnie dostarczać przesyłki w ramach prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej, we wszystkich tych sytuacjach sprawdzi się łatwa w obsłudze i tania usługa tego popularnego przedsiębiorstwa.

Jak to działa?

Usługa Paczki w Ruchu to bardzo wygodna opcja dla wszystkich prywatnych użytkowników, którzy często wysyłają drobne przesyłki (np. prowadząc sprzedaż okazjonalną w popularnych serwisach internetowych). Na terenie całego kraju znajdziemy punkty wysyłkowe Ruchu, gdzie w szybki i łatwy sposób nadamy naszą paczkę. Dużym udogodnieniem jest fakt, iż punkty te znajdują się często w różnego rodzaju sklepach spożywczych lub salonikach prasowych, dzięki czemu paczkę można wysłać przy okazji robienia codziennych zakupów. Należy jednak pamiętać, iż za pomocą tej usługi możliwe jest wysłanie paczek o stosunkowo niewielkich rozmiarach, których wymiary nie mogą przekroczyć 20cm x 30 cm x 60 cm, a waga maksymalna to 20 kg. Ruch S.A. oferuje też m.in. przewóz kopert do 1 kg wagi lub mini tub (do 60 cm długości), ważących do 10 kg.

Ekonomiczne rozwiązanie

Ta ogólnopolska usługa charakteryzuje się konkurencyjnymi cenami, co powoduje, że Paczka w Ruchu z roku na rok zyskuje na popularności. Innym udogodnieniem w ramach usług oferowanych przez Ruch S.A. jest możliwość samodzielnego wyboru miejsca nadania bądź odbioru paczki, co pozwala na dużą oszczędność czasu. Na stronie usługodawcy dostępna jest wyszukiwarka miejsc nadania i odbioru przesyłek w całej Polsce. Adresat zostaje powiadomiony o dotarciu paczki do punktu docelowego za pośrednictwem wiadomości sms. Paczkę należy odebrać w ciągu 5 dni. Po tym czasie zostaje ona zwrócona do nadawcy. Wiele punktów otwartych jest również w soboty i niedziele, co stanowi dodatkowy atut tego sposobu nadawania przesyłek.