Magazyn

Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Żywcu wraz z krwiodawcami z Żywiecczyzny prowadzi zbiórkę materiałów biurowych i papierniczych, krzyżówek i gier planszowych dla seniorów z DPS w Żywcu.

Aby pomóc przetrwać trudny czas pandemi koronawirusa i związanej z nią izolacji społecznej PCK w Żywcu oraz krwiodawcy z powiatu żywieckiego zorganizowali akcję, w ramach której prowadzona jest zbiórka materiałów biurowych i papierniczych, krzyżówek i gier planszowych, które następnie trafią do seniorów i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Żywcu. Zbieramy więc kleje (różnego rodzaju), bibułę, krepinę, kredki (różne rodzaje), papier kolorowy, kolorowe kartki, druciki do robienia kwiatów, kolorowanki, gry planszowe i oczywiście jak najwięcej krzyżówek - informują organizatorzy.
Materiały można przynosić do biura PCK Żywiec ul. Dworcowa 15 w Żywcu, w każdy poniedziałek, środę i piątek. Finał zbiórki nastąpi 31 stycznia w dniu akcji poboru krwi w Domu Harcerza na Rynku w Żywcu, a więc w dniu kiedy zagra WOŚP.