Magazyn

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, relikwie bł. Rodziny Ulmów będą peregrynować po polskich diecezjach. Wydarzenie zostało zainaugurowane Mszą św. na jasnogórskim szczycie w niedzielę, 24 września, podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin.

Peregrynacja relikwii bł. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci została zaproponowana przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, za zgodą abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego i we współpracy z archidiecezją przemyską. Inicjatywę tę zatwierdzili biskupi podczas 394. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski obradującego 13 i 14 marca br. w Warszawie.

Relikwiarz błogosławionej Rodziny przygotowała archidiecezja przemyska. Towarzyszy mu także obraz przedstawiający Józefa i Wiktorię Ulmów z dziećmi. Za przebieg i plan wydarzenia odpowiadają diecezjalne wydziały duszpasterstwa ogólnego i rodzin.

W diecezji bielsko-żywieckiej peregrynacja rozpocznie się 7 października w bielskiej parafii na os. Karpackim. Po Bielsku-Białej relikwie nawiedzą kolejno Oświęcim, Andrychów, Cieszyn, Ustroń i Rychwałd. Szczegóły na plakacie: