Magazyn

Zakupy robione przez Internet to dzisiaj popularne rozwiązanie. Także coraz więcej firm decyduje się przenieść swoją działalność właśnie do wirtualnego sklepu. Każda z nich stara się dotrzeć do jak największej liczby klientów, dotyczy to także kwestii przesyłek. Dlatego też nadawanie paczek w sposób szybki i łatwy jest bardzo ważne. Takie rozwiązania znajdziemy w InPost.

W ostatnim czasie Paczkomat® stał się bardzo popularnym sposobem odbioru i nadania przesyłki. Maszyny te prawie całkowicie zdominowały rynek kurierski. Dzięki nim możemy wygodnie odebrać i nadać przesyłkę dwadzieścia cztery godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. Odbieramy i nadajemy przesyłkę w dogodnym dla nas czasie. Nie trzeba już czekać na kuriera i wypełniać dokumentów. Razem z https://inpost.pl/wysylam nadamy przesyłkę nawet bez etykiety! W jaki sposób?

Za pomocą aplikacji InPost Mobile 

Dzięki aplikacji InPost Mobile możemy szybko i sprawnie nadać paczkę bez konieczności drukowania etykiety. Wystarczy zainstalować aplikację na smartfonie, a następnie na dole ekranu głównego wybrać ikonę nadania. Wybieramy rozmiar paczki oraz metodę dorećzenia. Można wysłać przesyłkę do automatu Paczkomat lub kurierem pod wskazany adres. Następnie wprowadzamy dane odbiorcy i nadawcy oraz wybieramy docelowy Paczkomat lub wpisujemy adres dostawy dla kuriera. W końcowym etapie opłacamy przesyłkę np. poprzez BLIK. Nasza przesyłka pojawi się na liście w aplikacji, w jej opisie znajdziemy kod QR, dzięki niemu możemy prosto umieścić paczkę w automacie Paczkomat - skanując kod QR. Dzięki aplikacji InPost Mobile możemy śledzić przesyłkę, otrzymujemy także powiadomienia np. kiedy paczka wyruszy w drogę, kiedy trafi do automat Paczkomat. 

Za pomocą usługi "Szybkie Nadania"

Dzięki usłudze "Szybkie Nadania" możemy nadać przesyłkę w dowolnym automacie Paczkomat lub PaczkoPunkcie, o dowolnej porze. Warto zaznaczyć, że w przypadku tej opcji nie musimy zakładać konta czy posiadać aplikacji InPost Mobile. Wystarczy wejść na stronę inpost.pl/SzybkieNadania/ podać dane odbiorcy i nadawcy, opłacić przesyłkę, a następnie wydrukować etykietę. Teraz wystarczy wybrać najbliższy Paczkomat i wysłać przesyłkę. 

 

Za pomocą "Manager Paczek"

Platforma "Manager Paczek" to świetne rozwiązanie dla osób, które często wysyłają większą ilość przesyłek. Dzięki temu systemowi mamy wszystkie dane w jednym miejscu, przez co proces nadania przesyłki jest znacznie usprawniony. Jedyne co musimy zrobić to założyć konto na stronie https://manager.paczkomaty.pl/auth/login Konto jest darmowe. Po rejestracji na naszą pocztę zostanie przesłany link aktywacyjny. Od teraz możemy nadawać przesyłki. Podajemy dane odbiorcy, określamy gabaryt i generujemy etykietę. Etykieta zostanie opłacona ze środków, które posiadamy na koncie "Manager Paczek". Wybieramy Paczkomat i wysyłamy przesyłkę.