Magazyn

Praca w żłobku to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Czas spędzony z małymi dziećmi zawsze jest owocny dla jednej i drugiej strony. I choć praca wymaga dobrej kondycji fizycznej i oczu dookoła głowy, to żaden opiekun nie narzeka w niej na nudę.

Aby zostać opiekunem w żłobku, konieczne jest ukończenie studiów na kierunkach pedagogicznych, lekarskich i pokrewnych. Alternatywą jest kurs, który można zrobić przez internet plus praktyka w jednej z placówek pod okiem doświadczonego opiekuna. Zawód stwarza szerokie możliwości rozwoju i pracy nie tylko w żłobkach.

Mama szybciej wraca do pracy

Opinie dotyczące tego, czy faktycznie dziecko powinno zostać z mamą do trzeciego roku życia są podzielone. Kiedyś uważano, że mały człowiek najlepiej czuje się w otoczeniu rodziców i najbliższej rodziny i to ona powinna zapewnić mu opiekę, gdy mama wraca do pracy. Ale babcia sprzed kilku dekad w niczym nie przypomina obecnej. Dziś babcie są aktywne, pracują, podróżują, chodzą na zajęcia dla seniorów i niekoniecznie chcą każdy dzień poświęcać na opiekę. Dlatego w ostatnich latach przybywa żłobków, klubów dziecięcych i innych placówek, które oferują zajęcia w godzinach popołudniowych dla młodszych i starszych dzieci.

Zwiększająca się liczba placówek przekłada się na oferty pracy. A możliwość ukończenia kursu, takiego jak ten: https://niania.pro/zlobek/, otwiera drzwi do pracy w tym zawodzie. Jest to opcja na przebranżowienie, gdy od dłuższego czasu nie możesz znaleźć pracy bądź obecna nie daje satysfakcji. To również pomysł na stabilną posadę dla osób, które są na etapie poszukiwania drogi zawodowej.

Stabilne zatrudnienie

Praca w żłobku to pewne, stabilne zatrudnienie, w większości na umowę o pracę. Pensja regularnie wpływająca na konto i praca w tygodniu, czyli wolne weekendy. I nie tylko one, bo święta i w okresie wakacyjnym w zależności od placówki, również są przerwy.

Oprócz stabilnego zatrudnienia, opiekun w żłobku w placówce państwowej dostaje dodatki, a z każdym rokiem doświadczenia wynagrodzenie rośnie. Natomiast w placówkach prywatnych premie.

Kurs przez internet

Kolejnym argumentem za tym zawodem jest prosta droga do zdobycia kwalifikacji. Kurs można zrobić przez internet bez wychodzenia z domu. Jest to 200 godzin teorii. Natomiast praktyka w jednej z placówek i obejmuje 80 godzin pracy przy doświadczonym opiekunie. Kurs jest przepustką do pracy z najmłodszymi dziećmi. A jeśli już jesteś opiekunem, warto pomyśleć o dodatkowych szkoleniach, dzięki czemu dzieci nigdy nie będą narzekać na nudę. Na niania.pro znajdziesz kursy i szkolenia dla osób zainteresowanych pracą z najmłodszymi.

Praca z dziećmi do trzeciego roku życia daje mnóstwo satysfakcji. Każdy dzień pełen jest wyzwań.