Magazyn

Ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. W tym czasie obowiązkiem każdej przyszłej mamy jest stale o siebie dbać. Jednak wizyty u lekarzy, częste badania oraz kompletowanie wyprawki mogą nadwyrężyć domowy budżet. Aby wspomóc rodziny, towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały ofertę, w ramach której proponują pomoc finansową zarówno przed porodem, jak i po nim. Dowiedz się więcej.

Polisa w ciąży to produkt ubezpieczeniowy stworzony w odpowiedzi na potrzeby przyszłych rodziców. Na rynku są dostępne dwa rodzaje ubezpieczenia – na życie oraz zdrowotne. Zastanawiasz się, którą wybrać? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań!

Polisa na życie z tytułu urodzenia dziecka – co to jest?

Każdy może wykupić ubezpieczenie na życie, które swoim zakresem obejmuje ochronę na wypadek np. utraty życia lub zdolności do pracy albo doznania uszczerbku na zdrowiu. W ramach tej polisy można otrzymać także pieniądze z tytułu urodzenia dziecka.

Z tej możliwości mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, pod warunkiem że wykupili polisę odpowiednio wcześnie. Towarzystwa ubezpieczeniowe zabezpieczają się na wypadek wyłudzeń świadczeń karencją. Okres ochronny może trwać od 6 do nawet 12 miesięcy. Dlatego należy pomyśleć o zakupie polisy jeszcze na etapie planowania ciąży.

Okres karencji może nie obowiązywać w przypadku ubezpieczeń grupowych. Jednak warunki wypłaty świadczenia są ustalane indywidualnie przez każde TU, dlatego przed zawarciem umowy należy dokładnie przeczytać dołączone do umowy OWU. Oferty wraz z ich warunkami znajdziesz np. na stronie przedstawiającej ranking ubezpieczeń na życie od rankomat.pl.

Polisa na życie to korzystne rozwiązanie dla całej rodziny. Dzięki skorzystaniu z niego otrzymasz dodatkowe pieniądze po porodzie nie tylko żywego, ale także martwego dziecka. To środki, które z pewnością się przydadzą. Dodatkowo ubezpieczenie gwarantuje również wypłatę świadczenia bliskim na wypadek śmierci przyszłej mamy.

Ubezpieczenie zdrowotne dla ciężarnych – z czym się to wiąże?

Innym produktem przeznaczonym wyłącznie dla kobiet oczekujących na narodziny dziecka jest polisa zdrowotna dla ciężarnych. To pakiet medyczny, w ramach którego przyszła mama może skorzystać z:

  • nielimitowanej liczby wizyt u ginekologa,
  • darmowych niezbędnych badań USG oraz laboratoryjnych z krwi.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także indywidualną opiekę położnej zarówno przed porodem, jak i po nim, poród w prywatnej klinice, a także, co najważniejsze, dodatkową diagnostykę płodu. Zakres polisy zależy zarówno od wysokości sumy gwarantowanej, jak i składki oraz warunków wybranego pakietu. 

Ubezpieczenie zdrowotne dla ciężarnych to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa finansowego w najważniejszych chwilach w życiu, a nie mają wystarczająco dużo oszczędności, aby pokryć wszystkie koszty związane z ciążą. Więcej informacji na temat pakietu medycznego znajdziesz np. tutaj: https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-w-ciazy.

Każda ciężarna kobieta powinna mieć zapewnioną odpowiednią pomoc medyczną i wsparcie finansowe. Odpowiednia polisa pomoże Ci skupić się wyłącznie na tym, co najważniejsze.