Ubrania przez Internet - za i przeciw

Ubrania przez Internet - za i przeciw

Kupowanie ubrań przez Internet ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jest to bez wątpienia rozwiązanie, które oferuje wiele korzyści, na które nie możemy liczyć w sklepach stacjonarnych, jednak nie znaczy to, że jest to idealny sposób na zakup odzieży - ma niestety również swoje wady. Jeśli więc zastanawiasz się nad złożeniem takiego zamówienia po raz pierwszy, warto zapoznać się z argumentami za i przeciw zakupom w sieci - dzięki temu będziesz w stanie ocenić, czy jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie.

Zalety

Atrakcyjne ceny

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju produkty kupujemy, ich cena zawsze ma duży wpływ na podejmowane przez nas decyzje. Jest tak, ponieważ większość z nas ma dość jasno określony budżet, który określa to, jaką ilość pieniędzy możemy wydać na odzież. Właśnie dlatego klienci tak bardzo cenią sobie promocje i zniżki - jest to okazja do kupienia interesujących ich produktów w niższych cenach. Jest to również jeden z najistotniejszych czynników wpływających na popularność zakupów online - w sieci znajdziemy oczywiście również te same sklepy, na które możemy trafić w galeriach handlowych i oferowane przez nie ceny zazwyczaj są takie same lub bardzo podobne, jak w sklepach stacjonarnych. Jednak często oferują promocje, które dostępne są tylko w przypadku zakupów online - dzięki temu możemy na przykład wykorzystać kody rabatowe w Nike, by za wybrane produkty zapłacić mniej. Wystarczy jednak chwilę poszukać, by znaleźć również innych sprzedawców, których oferta może być jeszcze korzystniejsza lub oferować inne promocje. Duża ilość sklepów i duża konkurencja między nimi to również duże różnice w cenach.

Większy wybór niż w sklepach stacjonarnych

Kolejną niewątpliwą zaletą sklepów internetowych jest ogromny wybór produktów, wśród których znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy, a nawet więcej. Nie znaczy to oczywiście, że każdy sprzedawca w Internecie posiada w swojej ofercie bardzo zróżnicowany asortyment - nie zawsze tak jest. Duża liczba możliwych do kupienia ubrań wiąże się z dostępem do ofert wielu sprzedawców - jednak w sieci, w przeciwieństwie do tradycyjnych zakupów, przejście z jednego sklepu do drugiego nie wymaga fizycznego przemieszczania się z miejsca na miejsce, dzięki czemu nie pochłania naszego czasu. To właśnie ta łatwość przeglądania różnych możliwości sprawia, że zakupy online często traktujemy jako jedną osobną kategorię, nie tylko sumę pojedynczych sklepów dostępnych online.

Wady

Czas dostawy

Kiedy idziemy do sklepu, możemy znaleźć pasujące na nas ubrania i od razu po zapłaceniu za nie możemy zacząć je nosić. W ten sposób, nawet jeżeli robimy zakupy na ostatnią chwilę i konkretnego produktu potrzebujemy szybko - rozwiązanie naszego problemu znajdziemy praktycznie od ręki. W przypadku zakupów online wygląda to jednak inaczej - ponieważ ubrania możemy kupić nawet będąc w domu, lub w jakimkolwiek innym miejscu, tak długo, jak mamy dostęp do Internetu, takie zakupy nierozerwalnie łączą się z koniecznością dostawy zamówionych rzeczy. Jedną z zalet kupowania ubrań online jest fakt, że zyskujemy dostęp do sklepów nie tylko z całej Polski, ale i z całego świata - jednak droga, jaką musi przejść paczka, znacznie wpływa na czas oczekiwania na jej dostarczenie. Mimo że sklepy często oferują szybkie dostawy i nowymi ubraniami możemy cieszyć się czasem już nawet następnego dnia, jest to bez wątpienia mniej wygodne niż wyjście ze sklepu z torbą pełną zakupionych rzeczy.

Trudności z dopasowaniem ubrań

Największą przeszkodą, która odrzuca wiele osób od zakupów odzieżowych w Internecie, jest brak możliwości przymierzenia interesujących nas produktów przed ich zamówieniem. Możemy sprawdzić rozmiar - chociaż jak wszyscy wiemy, te bardzo często znacznie różnią się w zależności od marki, nie są więc gwarancją dobrego dopasowania. W odpowiedzi na to wielu sprzedawców oferuje tabele rozmiarów, gdzie wymiary ubrań podają w centymetrach - możemy wtedy porównać ich wymiary z rzeczami, które mamy już w swojej szafie, co znacznie ułatwia nam zadania. Należy jednak pamiętać, że sam fakt wybrania dobrego rozmiaru, nie oznacza jeszcze, że ubranie będzie wygodne - to jak dana rzecz wygląda po jej założeniu, zależy nie tylko od wymiaru, ale również od jej fasonu, materiału czy sposobu wykonania. Jeśli więc liczymy na idealne dopasowanie ubrań do sylwetki - łatwiej to osiągniemy, wybierając się do sklepu.


Drukuj   E-mail