Magazyn

Marzy Ci się piękne mieszkanie urządzone w stylu nowoczesnym? Szukasz mebli, które będą pasować do Twojego salonu, jednak nie wiesz, na co warto zwrócić uwagę? Boisz się, że wydasz pieniądze na coś, co ostatecznie i tak będzie kiepsko wyglądać? Sprawdź, w jaki sposób wyposażyć pokój dzienny, aby zachwycał nie tylko teraz, ale również za kilka miesięcy, a może nawet lat

Od czego zacząć urządzenie salonu w stylu nowoczesnym?

W pierwszej kolejności zastanów się, jak chciałbyś(-abyś), aby wyglądał Twój salon. Styl nowoczesny może mieć wiele odsłon, dlatego warto już na tym etapie nieco zawęzić poszukiwania. Oczywiście nie musisz mieć dokładnie sprecyzowanej wizji. Chodzi jedynie o to, aby w przybliżeniu określić kolorystykę i stylistykę. W tym celu zapisz sobie kilka inspiracji, np. z katalogów wnętrzarskich, blogów czy social mediów. To znacznie ułatwić Ci przeglądanie ofert sklepów internetowych.

Drugim krokiem powinno być zastanowienie się, jakich mebli potrzebujesz w swoim salonie. Jeśli dysponujesz małym pokojem dziennym, którego metraż nie przekracza 20 metrów kwadratowych, to prawdopodobnie nie zmieścisz w nim masywnej sofy, stolika, fotela i kilku szafek. Natomiast w przypadku dużych pomieszczeń warto już na początku określić, czego będziesz szukać, ponieważ w ich przypadku bardzo łatwo o wywołanie uczucia chaosu. A z pewnością nie chcesz takiego uzyskać.

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble do salonu?

Wiesz już, czego potrzebujesz i w przybliżeniu określiłeś(-aś) stylistykę mebli? To wciąż nie wszystko! Aby w Twoim domu lub mieszkaniu znalazły się odpowiednie produkty, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Oto najważniejsze aspekty, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę.

  • Jakość mebli.
  1.  Unikaj kanap, szaf czy narożników w podejrzanie niskiej cenie. Jakościowy produkt musi kosztować, ponieważ do jego wykonania używa się dobrych materiałów. Robiony jest także przez wykwalifikowanego pracownika, którego pensja również stanowi spory koszt. Zazwyczaj niska cena oznacza niską jakość.
  2. Wiarygodność producenta.
  3.  Meble to produkt na lata, dlatego warto kilka razy się zastanowić, zanim kupisz je od firmy, która dopiero zaczyna swoją działalność. Choć może się okazać, że oferuje świetne produkty, to niestety mniej optymistyczny scenariusz również jest bardzo prawdopodobny. Lepiej więc sięgnąć do oferty producenta, który ma renomę i może się pochwalić dobrymi opiniami klientów.
  4. Obsługa klienta.
  5.  Zakup nawet najpiękniejszych mebli do salonu może się okazać koszmarem, jeśli trafisz na producenta, który nie dotrzymuje terminów lub miga się od naprawy błędów. Zanim więc sfinalizujesz transakcję, spróbuj kontaktować się ze sklepem i zwróć uwagę na to, w jaki sposób rozmawia ze swoim klientem.

Meble do nowoczesnego salonu — czego unikać?

W wyborze dobrych mebli do salonu ważne jest nie tylko to, co należy zrobić, ale także czego zdecydowanie warto unikać. Przede wszystkim kieruj się minimalizmem. Dodatkowa szafka, krzesło czy większa sofa dwuosobowa nie zawsze będzie dobrym wyborem. Jeśli masz wątpliwości, czy dany mebel na pewno zmieści się do pokoju dziennego, lepiej z niego zrezygnuj. Choć na początku może świetnie wyglądać, to po kilku miesiącach przestaniesz się zachwycać jego warstwą wizualną, a zaczniesz denerwować brakiem funkcjonalności pomieszczenia.

Unikaj także kupowania mebli pod wpływem impulsu. Nawet jeśli przez to miałbyś(-abyś) przegapić jakaś promocję. Lepiej zapłacić pełną cenę za idealnie dobrany mebel niż kupić taniej coś, co do końca nie będzie pasować do Twojego salonu.